miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeccy policjanci otrzymali dwa nowe radiowozy! Jeden z nich trafi do Nawojowej [ZDJĘCIA]

0 773

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Nowego Sącza oraz Starostwa Powiatu Nowosądeckiego zakupione zostały dwa nowe radiowozy. Jeden z nich trafi do Posterunku Policji w Nawojowej, natomiast drugi będzie użytkowany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Podpisano umowę na kwotę 180 mln zł na projekt nowej linii kolejowej Podłęże-Piekiełko!

 

– Miasto pomaga Policji i będzie pomagało, bo bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Sącza jest dla mnie bardzo ważne, a Policja to jest główna formacja, która to bezpieczeństwo zapewnia. Chcę, żeby powstał na terenie miasta dodatkowy komisariat, w którym będzie zatrudnionych 120 funkcjonariuszy. Będzie on obsługiwał część osiedli oraz teren Starego Miasta. Dodatkowo chciałbym też, aby w centrum był Posterunek Policji w formie punktu przyjęć, policjanci na to mówią „sklep z Policją”. Będą one usytuowane w lokalach miejskich – powiedział Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza.

Najprawdopodobniej nowy Komisariat Policji zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców Nowego Sącza jeszcze w tym roku. Kluczyki oraz dowody rejestracyjne do nowych radiowozów wręczyli policjantom prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Antoni Koszyk, wicestarosta nowosądecki. Ponadto nowe pojazdy zostały poświęcone przez ks. dr Jerzego Jurkiewicza, prepozyta Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu.

– Przekazane radiowozy to samochody marki Opel Astra o mocy 200 koni i wartości 78 tysięcy złotych każdy. Połowę kosztów zakupu pokryło Miasto i Starostwo, a połowa pochodziła z budżetu Policji. Cieszymy się, że każdego roku możemy kupować nowe radiowozy, bo policyjne auta rocznie przejeżdżają ok. 20 tysięcy kilometrów, a więc bardzo dużo. Średnia kilometrów, które mają na licznikach nasze pojazdy, to ok. 200 tysięcy kilometrów, te starsze mają nawet o tysiąc więcej. Oczywiście w sytuacji, kiedy mamy już nowe radiowozy, to wycofujemy te najstarsze z użytkowania – zaznaczył Jarosław Tokarczyk, komendant Miejski Policji w Nowym Sączu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź