miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: coraz więcej turystów w naszym regionie!

Sądecczyzna: coraz więcej turystów w naszym regionie!

0 647

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział się w XX Noworocznym spotkaniu branży turystycznej Sądecczyzny, które zorganizowali członkowie Nowosądeckiej Izby Turystycznej. Była to też okazja do wręczenia Srebrnych Jabłek Sądeckich.

 

Czytaj również: Pobiegną ku chwale Żołnierzy Wyklętych! Zapisy trwają – KLIK

 

Gości powitał prezes NIT Andrzej Danek, a całość prowadził prezes honorowy Aleksander Giertler przy wsparciu wiceprezes Lucyny Sieji.

 

 

Srebrne Jabłka Sądeckie zostały przyznane: dr. Dariuszowi Woźniakowi – rektorowi Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University z siedzibą w Nowym Sączu, prof. dr. hab. Tadeuszowi Kudłaczowi, dyrektorowi Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu i Barbarze Fiedor z Sanatorium Uzdrowiskowego „Limba” z Piwnicznej-Zdroju.

Z radością dekoruję Państwa Srebrnym Jabłkiem Sądeckim w podziękowaniu za osobiste zaangażowanie w działania na rzecz turystyki oraz za wkład w budowanie atrakcyjności turystycznej Sądecczyzny i profesjonalną obsługę klientów w zakresie lecznictwa sanatoryjno-rehabilitacyjnego – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Nasz region jest wyjątkowo piękny i bogaty kulturowo. Dzięki Państwa pracy i przekazywaniu wiedzy młodym ludziom jest świetnie promowany w Polsce i za granicą. Przyjeżdża do nas wiele tysięcy turystów zarówno w zimie, jak i w okresie wiosenno-letnim. Jako władze samorządowe, wspieramy wszelkie działania mające wpływ na rozwój Sądecczyzny.

Podsumowując ubiegły rok, prezes Aleksander Giertler podkreślił, że znacznie wzrósł ruch turystyczny w naszym regionie i całej Polsce, co dobrze wróży branży turystycznej.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, posłowie – Urszula Nowogórska, Arkadiusz Mularczyk i Patryk Wicher, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Iwona Mularczyk i wiceprzewodniczący Artur Czernecki, Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i Tomasz Baliczek – dyrektor Biura Promocji w Urzędzie Miasta Nowego Sącza, członkowie NIT i sympatycy turystyki.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź