Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: Dostali dofinansowanie – będą stabilizować osuwiska i odbudują drogi

0 347

W Grybowie oraz w Łazach Brzyńskich zostaną ustabilizowane osuwiska, a drogi powiatowe, które zostały uszkodzone, będą odbudowane. Pieniądze na te inwestycje pochodzą z rezerwy budżetu państwa.

 

Czytaj również: Ponad 3,5 mln dofinansowania na kładkę nad Popradem

 

W Kąclowej powstała już estakada, w Tęgoborzu planowana jest stabilizacja osuwiska w ciągu DK75. W najbliższym czasie dwa kolejne osuwiska na Sądecczyźnie doczekają się stabilizacji.

– Mamy dofinansowanie dwóch zadań polegających na stabilizacji i zabezpieczeniu osuwisk wraz z odbudową dróg powiatowych. Będą one realizowane na ulicy Węgierskiej w Grybowie, w ciągu drogi Grybów-Krużlowa Niżna oraz w Łazach Brzyńskich, na drodze Gołkowice Górne-Łazy Brzyńskie. Planowany termin otwarcia ofert na wykonanie tych prac zaplanowano na 9 kwietnia – wyjaśniał starosta Marek Pławiak.

Starosta nowosądecki przypomniał, że miesiąc emu 13 marca wojewoda małopolski przekazał promesę ministra spraw wewnętrznych i administracji o wartości ponad 3,2 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pieniądze na te działania pochodzą z rezerwy budżetu państwa.

O planowanych pracach w Tęgoborzu pisaliśmy tutaj: Zamkną DK75 na kilka miesięcy! Będą stabilizować osuwisko w Tęgoborzu

 

 

Opr. MK
Źródło: Starostwo Powiatowe w NS
Fot.: KM PSP w Nowym Sączu (zdjęcie ilustracyjne), Starostwo Powiatowe w NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.