miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: Janczyk przekazał pałeczkę Kozłowskiemu

0 588

Poseł Wiesław Janczyk oficjalnie przekazał „pałeczkę w biegu o prowadzenie spraw PiS na terenie Okręgu nr 14” Witoldowi Kozłowskiemu, który pełni również zaszczytną funkcję Marszałka Województwa Małopolskiego. Nowy pełnomocnik Okręgu nr 14 ma w planach powołanie konwentu parlamentarnego oraz „odwieszenie zawieszonych” członków partii.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Parlamentarzyści przedstawili szczegóły nowej „piątki” PiS-u oraz programów rządowych

 

– Decyzją prezesa partii PiS Jarosława Kaczyńskiego nowym pełnomocnikiem Okręgu nr 14 został Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Serdecznie gratuluję mu tej nominacji. Upłynęła moja kadencja. Wykonywanie tej funkcji to był zaszczyt dla mnie. Ona statutowo trwa dwa lata, a w tym przypadku wydłużyła się o około pół roku. Jest w tej chwili rzeczą istotną to, żeby te kompetencje, które są związane z obywatelem Sądecczyzny, wyjątkową osobą Witolda Kozłowskiego na stanowisku Marszałka Sejmiku Województwa Małopolskiego zostały użyte i dały wzmocnienie do wykonywania mandatu pełnomocnika. Dziękuję gorąco dziennikarzom, parlamentarzystom, radnym, członkom PiS i sympatykom – powiedział poseł Wiesław Janczyk (PiS).

Były pełnomocnik PiS Okręgu nr 14 podkreśla, że te ponad dwa lata to nie był łatwy okres (uporządkowanie wyborów zgodnie ze statutem partii szczebla podstawowego komitetów terenowych i powiatowych – ponad czterdzieści zjazdów terenowych oraz odpowiedzialna rola w czasie wyborów samorządowych – raport został przedstawiony wcześniej).

– Z ogromną radością przekazuję pałeczkę, która w tej sztafecie jest zawsze umownym i symbolicznym rekwizytem. Jestem pewny, że pobiegniesz z nią bardzo szybko. Wiem, że Twoje serce jest wrażliwe, pełne empatii, dobrych myśli i projektów dla naszych współobywateli. Z serca życzę Ci wszelkiego powodzenia, uznania i uszanowania tej funkcji. Wiem również, że ze wszystkim sobie poradzisz, ponieważ znam Cię nie od dzisiaj. Jesteś wspaniałym organizatorem, masz ogromne doświadczenie, znasz środowisko i reguły postępowania w działalności społecznej. Życzę Ci sukcesów – powiedział poseł Janczyk, przekazując symboliczną pałeczkę nowemu pełnomocnikowi Okręgu nr 14.

– Dziękuję bardzo za miłe słowa. Znamy się już wiele lat i nigdy nie było takich sytuacji, żebyśmy czynili sobie złośliwości. Szanowaliśmy się i szanujemy i dlatego serdecznie dziękuję za te wszystkie ciepłe słowa. Wybór mojej osoby na pełnomocnika okręgowego, to nie jest wybór przeciw komuś – to jest wybór dla wspólnej pracy. Liczę na dobrą współpracę z Wiesławem Janczykiem. Chciałbym zaapelować o to, żebyśmy podjęli trud wspólnej pracy. Przed nami dwie duże batalie wyborcze: do Parlamentu Europejskiego oraz do krajowego. Przed nami dużo ciężkiej pracy, od niej będzie zależał wynik, a od wyniku wiele spraw. Apeluję o to, że z chwilą dzisiejszą kończą się wojny PiS-u z PiS-em w Okręgu nr 14 – powiedział Witold Kozłowski, nowy pełnomocnik Okręgu nr 14 i Marszałek Województwa.

Nowy szef struktur Prawa i Sprawiedliwości na Sądecczyźnie zaznacza, że będzie pracował zgodnie ze statutem partii politycznej. Zamierza także w niedalekiej przyszłości „odwiesić tych kolegów, którzy zostali zawieszeni, ale później wspierali PiS w kampanii”. W planach ma również powołanie konwentu parlamentarnego, który będzie uzupełniony o radnych wojewódzkich. Zapewnił, że będzie się starał godzić funkcję pełnomocnika Okręgu nr 14 z urzędem Marszałka Województwa Małopolskiego i będzie współpracował z działaczami PiS.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź