miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna pod wodą. Zalane ulice, potoki wylewają z koryt [Nagrania, zdjęcia]

2 9 149

Intensywne opady deszczu spowodowały zniszczenia w infrastrukturze drogowej m.in. w gminie Łącko. Doszło dodatkowo do lokalnych podtopień. Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono już w gminie Łącko. Intensywny deszcz padający bez przerwy od czwartku największe szkody spowodował w Woli Kosnowej, Woli Piskulinie, Zagorzynie oraz Czerńcu. Działają tam jednostki OSP.

apcalis kaufen dieser Czytaj również: 114 km/h w zabudowanym. Akcja „Prędkość” za nami [Podsumowanie]

Dziś o godz. 9 wójt gminy Łącko wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całej gminy. Potok “Niskówka” w Świniarsku (gm. Chełmiec) niedługo wyleje z koryta. W Nowym Sączu zalane są m.in. ul. Nawojowska, Kolejowa, królowej Jadwigi, 29 listopada, Łukasińskiego.

Wezbrane górskie potoki największe szkody poczyniły w gminie Łącko, w wsiach: Wola Kosnowa, Zagorzyn, Wola Piskulina i Kicznia. Tam zostały podmyte drogi gminne i powiatowa nr 968. Woda naniosła także na jezdnie rumosz skalny i gałęzie.

W Nowym Sączu zalany został m.in. magazyn szpitala im. Śniadeckiego. W mieście zalanych zostało także kilka dróg.

We wsi Królowa Polska został zalany teren szkoły podstawowej. Uczniowie musieli opuścić placówkę, bo woda wdarła się do budynku. Strażacy workami z piaskiem zabezpieczyli budynek przed dalszym napływem wody.

Ulewne deszcze na Sądecczyźnie zaczęły padać w nocy z czwartku na piątek. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dla południowo-wschodniej części kraju przed dalszymi intensywnymi opadami.

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Handzel to dziad bez pieniędzy !
  Dlatego Handzel ma wadliwą kanalizację deszczową lub zatkaną kanalizację deszczową w Nowym Sączu !
  Stąd byle jaki deszcz i ulice Nowego Sącza są pod wodą !
  Usunąć dziada z Ratusza !
  Skierować Handzla do prokuratora pod zarzutem popełnienia przestępstwa !
  Przestępstwo to polega na niszczeniu infrastruktury Nowego Sącza podczas opadów deszczu poprzez utrzymywanie wadliwego system kanalizacji deszczowej !

 2. xaxxax21cx pisze

  Bo wszyscy z korzennej i okolic na twoją prośbe przyjeżdzają do Sącza defekować tak jak im kazałeś !!! keisyr odpowiedzialny za niedrożności w miescie !!! dziad z przepełnionym szambem !!! bedziesz odpowiadał za to !!!

Zostaw odpowiedź