miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: Remonty dróg i budowa chodników idą pełną parą

0 1 275

Cały czas trwają prace na drogach, a władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskują na ten cel środki zewnętrzne, aby nie obciążać własnego budżetu. W planach jest wiele ważnych inwestycji, a oprócz renowacji dróg powiatowych wykonywane będą także inne budowy.

 

Czytaj również: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej zaprasza! Rekrutacja trwa [ZDJĘCIA]

 

Przypomnimy, że Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński w obecności wojewody małopolskiego oraz wicepremier Beaty Szydło wręczył wicestaroście Antoniemu Koszykowidwie promesy na łączną kwotę ponad 5 milionów złotych. Powiat Nowosądecki otrzymał subwencję na wszystkie pięć zadań, na które zostały złożone wnioski.

Promesa została przeznaczona na:

1) remont drogi powiatowej Wielogłowy – Ubiad w miejscowości Wielogłowy i Dąbrowa (na długości 800 metrów),

2) remont drogi powiatowej Korzenna – Krużlowa w miejscowości Korzenna i Krużlowa Niżna (na długości 2950 metrów),

3) remont drogi powiatowej Lipnica Wielka – Bukowiec (na długości 1240 metrów),

4) remont drogi powiatowej Ropa – Wawrzka – Florynka w miejscowości Wawrzka (na długości 200 metrów),

5) odbudowę przepustu w ciągu drogi powiatowej Sienna – Siedlce w miejscowości Sienna w postaci obiektu mostowego.

Kolejna promesa na kwotę 160 tysięcy złotych odnosi się do opracowania dokumentacji projektowo-budowlanej w ramach zadania „Stabilizacja i zabezpieczenie osuwiska wraz z odbudową drogi powiatowej Tymowa – Łososina Dolna w miejscowości Michalczowa”.

W ostatnich dniach podpisano także ważne umowy z wykonawcami, m.in. na budowę kładki dla pieszych w ciągu drogi powiatowej Jazowsko – Obidza, zlokalizowanej przy istniejącym moście w Obidzy. Wartość robót budowlanych to 250 tysięcy złotych, a planowany termin zakończenia prac został wyznaczony na lipiec 2019 roku. W lipcu tego roku ma się zakończyć również budowa chodnika wraz z kanalizacją (na długości 332 metrów) w Wielogłowach. Całkowita wartość robót to 370 tysięcy złotych. Realizacja zadania jest współfinansowana przez gminę Chełmiec w wysokości 170 tysięcy złotych (50%).

Trwają prace związane z wykonaniem dokumentacji projektowo-budowlanej na rozbudowę drogi powiatowej Wielogłowy – Ubiad, która będzie obejmowała budowę nowego mostu na potoku Ubiadek wraz z rozbiórką istniejącego mostu oraz przebudową i rozbudową dojazdów. Wartość prac projektowych to w sumie 57 tysięcy 195 złotych. Planowany termin zakończenia prac projektowych to wrzesień 2019 roku.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu ogłosił oprócz tego przetargi na roboty drogowe:

1) remont drogi powiatowej Nowy Sącz – Florynka, gmina Kamionka Wielka na długości 500 metrów wraz z budową chodnika na długości 370 metrów. Termin realizacji zadania został wyznaczony do 30 lipca 2019 roku. Budowa chodnika będzie współfinansowana przez gminę Kamionka Wielka w wysokości 50% kosztów robót budowlanych,

2) budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec na długości 375 metrów w miejscowości Chełmiec. Termin realizacji zadania został wyznaczony do 31 lipca 2019 roku. Budowa chodnika będzie współfinansowana przez gminę Chełmiec w wysokości 50% kosztów robót budowlanych.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Fot.: PZD Nowy Sącz (budowa chodnika Wielogłowy – Ubiad)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź