miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecczyzna: W górę serca! Włącz się czynnie w „Tydzień Dobrych Uczynków”

0 598

Życzliwość i otwartość jest nie tylko bardzo przyjemna, ale daje także mnóstwo satysfakcji – to podstawowe założenie ruszającej właśnie kampanii Stowarzyszenia Sursum Corda pn. „Tydzień Dobrych Uczynków”. Celem odbywającej się w dniach od 6 do 12 kwietnia akcji jest zachęcanie do dzielenia się dobrymi uczynkami z innymi.

 

Czytaj również: Pola Nadziei 2019: Ponad 82 tysiące złotych na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum! [ZDJĘCIA]

 

– Chcielibyśmy zaprosić mieszkańców Nowego Sącza oraz całej Sądecczyzny na wydarzenie pn. „Tydzień Dobrych Uczynków”. Mamy nadzieję, że inicjatywa, którą chcemy zapoczątkować będzie odbywała się cyklicznie. Ma ona zachęcać do uruchamiania dzielenia się dobrem z innymi. Chcemy, aby przez siedem dni w sposób szczególny było widać i słychać o dobrych uczynkach – powiedział Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

W dniach od 6 do 7 kwietnia w wybranych kawiarniach i restauracjach w regionie, do każdej sprzedanej kawy lub herbaty klienci będą otrzymywać dwa bezpłatne ciasteczka. – W tym przypadku kluczowa będzie prośba do klientów o podzielenie się drugim ciasteczkiem z inną osobą. Mamy nadzieję, że taka zachęta spowoduje, że chętniej będziemy wykorzystywać nasze pokłady życzliwości w stosunku do drugiego człowieka – dodał Marcin Kałużny, dziękując jednocześnie za zaangażowanie w kampanię właścicielom kawiarni i restauracji m.in. z Nowego Sącza, Krynicy-Zdroju, Muszyny, Mszany Dolnej, Limanowej oraz Rytra.

Druga część akcji zostanie zainaugurowana krótkim happeningiem na płycie nowosądeckiego rynku w niedzielę (7 kwietnia) o godz. 11:00. – Spotkamy się z naszymi wolontariuszami, aby już w tym dniu wychodzić do mieszkańców Nowego Sącza i zachęcać ich do dzielenia się dobrymi uczynkami. Jednocześnie już od poniedziałku (8 kwietnia) do akcji włączają się Szkolne Kluby Wolontariatu, które działają w dwudziestu miejscowościach naszego regionu – powiedziała Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda i dodała, że w okresie kampanii wolontariusze będą się aktywnie włączać w wydarzenia dobroczynne nie tylko na rzecz Stowarzyszenia Sursum Corda, ale także innych organizacji.

Kampania pn. „Tydzień Dobrych Uczynków” zakończy się oficjalnie w piątek (12 kwietnia). Organizatorzy zachęcają wszystkie osoby oraz firmy, które chciałyby włączyć się w ideę kampanii Stowarzyszenia Sursum Corda do dzielenia się swoimi dobrymi uczynkami poprzez profile społecznościowe na Facebooku i na Instagramie.

Szczegółowe informacje na temat akcji pn. „Tydzień Dobrych Uczynków” będą pojawiać się na bieżąco na stronie internetowej www.sc.org.pl oraz na profilach społecznościowych.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź