miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecki KRUS rozstrzyga konkurs! Napłynęło 640 prac, poznaj laureatów [Wyniki]

„Bezpiecznie na wsi – nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

0 547

Wakacje na półmetku. Wiele osób decyduje się na wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych. Warto więc wiedzieć, jak postępować ze zwierzętami w gospodarstwach rolnych. Nie tak dawno rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, zorganizowany w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Nagrodzono najpiękniejsze prace, które napłynęły na konkurs.

 

Czytaj również: Nowosądeckie wagony Inspiro w bułgarskiej Sofii unowocześnią metro

 

W Nowym Sączu obradowała komisja pod przewodnictwem kierownictwa miejscowej Placówki Terenowej KRUS. Na konkurs napłynęło ponad 640 barwnych prac z całego subregionu sądeckiego, temat nie był łatwy: „Bezpiecznie na wsi – nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Ilość prac, które napłynęły do organizatora konkursu – była miłym zaskoczeniem, niemal każda szkoła w subregionie nadesłała rysunki, plakaty, a nawet makiety związane z tematem konkursu. Jury oceniające prace stanęło przed trudnym zadaniem, trzeba było jednak wyłonić zwycięzców.

 

 

Tak więc: I miejsce w młodszej grupie wiekowej – za swoja pracę otrzymał Bartosz Śniadecki, uczeń klasy I Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Krużlowej Wyżnej. II miejsce otrzymała Milena Duda, uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Zagorzynie. III miejsce – Patryk Jasiński ze Szkoły Podstawowej w Przydonicy. W starszej grupie wiekowej I miejsce otrzymała Natalia Leszko, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Kiczni, miejsce II – Aleksandra Hajduga z klasy piątej, ze Szkoły Podstawowej w Rąbkowej, a miejsce III – Dominika Jarząb z klasy VI Szkoły Podstawowej w Przysietnicy.

W tym roku, ze względu na stan epidemii, nagrody wręczono w szkołach, a nie – jak to bywało we wcześniejszych latach – w siedzibie KRUS w Nowym Sączu. Nie zabrakło hojnych sponsorów, którzy ufundowali m.in. tablet, zegarki CASIO, smartwatche, plecaki, saszetki-nerki, t-shirty, kubki, dyski typu pendrive, klocki, notesy i inne przydatne upominki. Sponsorami w tym roku byli: KRUS, Wojciech Piech – sekretarz Województwa Małopolskiego, Prezes Wiesław Pióro – Uzdrowisko Krynica-Żegiestów, Prezes Tadeusz Frączek – Sądeckie Wodociągi S.A., Andrzej Bodziony – Wiceprezes Zarządu Poczta Polska S.A., Cepelia Nowy Sącz.

Nad całością prac komisji i podziałem nagród czuwała pani Elżbieta Wróbel, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Nowym Sączu, wspierana przez panią kierownik Wydziału Prewencji i Rehabilitacji – Bogusławę Tobolewską. Radość laureatów jest najlepszym potwierdzeniem tego, że w przyszłym roku podobny konkurs będzie mieć kolejną edycję. Zapraszamy do odwiedzania stron KRUS.

(na zdjęciach prace komisji i chwila wręczenia nagród przez Bogusławę Tobolewską)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź