miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: remonty za milion złotych!

0 550

Ponad milion złotych wyda w tym roku dyrekcja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego na remonty kolejnych budynków. Już trwa gruntowana modernizacja garaży, a niebawem rozpocznie się montaż nowego ogrodzenia wokół terenu głównej siedziby przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu.

Czytaj również: Przyznano Tarcze Herbowe „Zasłużony dla miasta Nowego Sącza”

– Sukcesywnie remontujemy zaniedbane budynki znajdujące się na terenie bazy sądeckiego pogotowia. Dwa lata temu został wyremontowany duży budynek garażowy – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Zrobiliśmy to pomimo niesprzyjających warunków – pandemii i lockdownu. Koszt tego remontu to ponad dwieście tysięcy złotych.

W ubiegłym roku została wyremontowana część kolejnego budynku garażowego, w  którym znajdowały się między innymi stare instalacje, a ściany i podłogi były zdewastowane. Dach również pozostawiał wiele do życzenia. Te roboty pochłonęły 330 tysięcy złotych.

Wszystkie te prace to kontynuacja założeń Programu naprawczego wdrożonego w Pogotowiu w 2019 roku po objęciu funkcji dyrektora przez Bożenę Hudzik.

– Obecnie rozpoczęliśmy kolejny etap remontu budynku garażowego, który w ubiegłym roku został wyremontowany na zewnątrz. Teraz robimy środek – mówi dyrektor SPR Bożena Hudzik. – To koszt około czterystu tysięcy złotych. W najbliższym czasie będziemy również wymieniać całe ogrodzenie. To pochłonie kolejne czterysta tysięcy złotych.

Ale to nie wszystko. Dobiegają też końca prace remontowe wewnątrz budynku Podstacji w Krynicy-Zdroju (koszt około 70 tys. zł), a w tegorocznych planach dyrektor Pogotowia ma również malowanie pomieszczeń w trzech kolejnych podstacjach.

Pieniądze na remonty pochodzą z budżetu Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź