miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeczanka w 2028 roku? Zespół opiniujący wybrał 3 warianty drogi

6 7 831

Zespół opiniujący budowę Sądeczanki wybrał trzy spośród pięciu wariantów przebiegu drogi między Nowym Sączem, a Brzeskiem. To duży sukces. Do tej pory inwestycję blokowały gminy, które torpedowały każdy wariant. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jesienią tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wystąpi o decyzję środowiskową dla inwestycji. Droga ma już zagwarantowany pełny budżet. Rząd zwiększył pule pieniędzy do ponad 3 mld zł. W optymistycznej wersji droga ma powstać do 2028 r.

 

Czytaj również: Zarządzanie a`la Krawczyk [Felieton, tylko dla dorosłych]

 

 

Samorządy praktycznie jednogłośnie uznały, że najkorzystniejszy wydaje się wariant A. Tylko Brzesko nie wyraziło jasnego stanowiska, sugerując, że nowa droga powinna biec po dzisiejszym śladzie. Wcześniej więcej samorządów zgłaszało zastrzeżenia i protesty. Wstępna zgoda pozwoli zgłosić wybrane warianty we wniosku o decyzję środowiskową. Sam wniosek ma być zgłoszony jesienią tego roku, a proces wydawania decyzji zajmie około roku. Towarzyszące tej procedurze kolejne konsultacje mają zdecydować o ostatecznym wyborze wariantów i wtedy będzie można już rozpocząć prace nad projektem.

 

 

Rafał Kmak
fot. GDDKiA w Krakowie

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
6 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Prędzej Rząd PiS zbuduje drogę ekspresową Brzesko-Nowy Sącz za 3 miliardy złotych, niż
  dziad Handzel choć jedną nową ulicę w Nowym Sączu za 10 milionów złotych !!!
  Dziad Handzel nie zbudował nawet mostu na rzece Kamienica w Nowym Sączu, tylko go zamknął i podpiera go kijami !!! Dziad chodzi teraz i żebrze od biednej gminy Kamionka aby dorzuciła się do budowy mostu w Nowym Sączu !!!
  Tylko patrzeć jak chłopstwo z Kamionki i Jamnicy chwyci za widły i pójdzie po Handzla i Konickiego do Ratusza !
  Użyją Handzla i Konickiego jako podpory mostu !!!

 2. Anonim pisze

  Jeśli wieśniactwo z Kamionki i Jamnicy chce jeździć do miasta niech sami wybudują most albo co najmniej dorzucą do budowy obecnego. nasz prezydent i tak ukłony dla nich robi.

 3. Anonim pisze

  Wiesniak to cie zrobil

  1. Anonim Premium pisze

   Komentarz usunięty – wulgaryzmy

 4. Sk pisze

  Ja powiem Ci chamie ze wsi tak, że to w jakim stanie jest most to jest wina Nowaka, a nie Hundzla! Wieśniaki przez ten most jeżdżą, więc niech sami sobie wybudują. Miasto złożyło wniosek o kasę na nowy most w styczniu, a Pisiory wolą !@#$% kasę na dotacje dla poczty 70 mil za nieodbyte wybory i za !@#$%^ pieniądze przez Sasina 70 milionów to razem 140 milionów. I mówią potem, że kasy niema w budżecie na skutki po powodziowe…

 5. Rafa pisze

  Się !@#$% miastowy odezwał, a sam pewnie ze 2 lata mieszka w mieście, z cyganami się jeszcze bujaj po osiedlu to ci respect poskoczy, typowy sebix, nie wiem ale się wypowiem

Zostaw odpowiedź