miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Senator RP Wiktor Durlak w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

0 621

Jubileusz 100-leci urodzin św. Jana Pawła II, wielkiego Polaka, którego pontyfikat wywarł istotny wpływ na historię świata, Europy, naszej Ojczyzny i Kościoła. Sądecczyzna jest szczególnie związana z osobą metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły, późniejszego Ojca Świętego. Tutaj wypoczywał wędrując pieszo, odwiedzał parafie, a w 1999 r. na starosądeckich błoniach kanonizował nasza patronkę – św. Kingę.

 

Czytaj również: “Niech zstąpi duch Twój… i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi…”
100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II [Nagranie]

 

Jego nauczanie, pielgrzymowanie do Ojczyzny było ciągłym wołaniem o zachowanie naszej narodowej, chrześcijańskiej tożsamości. Uświadamiał nas i wskazywał drogę do wolności. Jego wybór na stolicę Piotrową poderwał rodaków i przywrócił jedność Polaków.

 

 

 

Dlatego też w ten dzień uczciłem Wielkiego papieża i rodaka w miejscach, w których bywał: w Nowym Sączu przed jego monumentalnym pomnikiem oraz w Starym Sączu, gdzie znajduje się jedyny w Polsce, zachowany w pierwotnym stylu i miejscu, ołtarz papieski – mówi Senator Wiktor Durlak. – Złożyłem wiązankę i wraz z Kordianem  i mieszkańcami Starego Sącza odśpiewaliśmy Barkę.

Opr. Rafał Kmak
fot. Wiktor Durlak

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź