miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Senator Wiktor Durlak szefem struktur PiS w sądeckim i gorlickim

1 1 404

Senator Wiktor Durlak (38 l) został nowym szefem okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie sądeckim i gorlickim. Decyzję taką podjęto podczas posiedzenia politycznego PiS. Wcześniej tą funkcję pełnił Witold Kozłowski (64 l.), który musiał ustąpić z racji pełnionego stanowiska Marszałka Województwa Małopolskiego. 

Czytaj również: 29. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Już wkrótce ŚWIĘTO DZIECI GÓR

Decyzję zaakceptował Jarosław Kaczyński oraz Komitet Polityczny partii. Zostałem powołany na szefa struktur w powiecie nowosądeckim i gorlickim oraz w mieście Nowym Sączu. Teraz mam miesiąc na formalne uporządkowanie struktur. Moim głównym celem jest mobilizacja kolegów i koleżanek przed przyszłorocznymi wyborami. Niebawem zorganizuje konferencję prasową i poinformuję o szczegółach – mówi w rozmowie z miastoNS.pl senator Wiktor Durlak.

Władze partii podjęły decyzję, że urzędujący ministrowie i wiceministrowie oraz tam, gdzie się da marszałkowie oraz wojewodowie, nie będą pełnić funkcji szefów okręgów. Był nacisk, by te funkcje pełnili posłowie lub senatorowie – podkreśla Patryk Wicher, poseł na Sejm RP.

Dodatkowo podjęto decyzję o powołaniu w każdym województwie tzw. „opiekunów wojewódzkich”. W Małopolsce będzie to Beata Szydło (59 l.) – była premier RP, aktualnie eurodeputowana PiS.

Do tej pory jeden okręg struktur był odpowiedzialny za region sądecki, limanowski, gorlicki i podhalański. Teraz ta część Małopolski została podzielona na dwa okręgi. Okręgiem limanowskim i podhalańskim będzie rządzić Anna Paluch (62 l.), poseł na Sejm RP.

fot.: archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Fakdak pisze

    sami swoi cd… a jarek sie zarzekał że już płetwy do polityki nie przyłoży

Zostaw odpowiedź