miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Seniorzy chcą być aktywni fizycznie

0 1 059

Seniorzy z całej Polski przybyli na Sądecczyznę, aby rozmawiać o tym, w jaki sposób aktywizować fizycznie osoby starsze. To szczególnie ważne po okresie pandemii, kiedy wielu starszych ludzi zaprzestało jakiejkolwiek aktywności.

Czytaj również: Nagroda Szczęsnego Morawskiego dla dr Agaty Tobiasz i Bogdana Potońca!

W spotkaniu, które odbyło w SP nr 2 w Starym Sączu, wziął udział m.in.: Andrzej Gut-Mostowy – Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. Gości witała Wiesława Borczyk – prezes Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zebrani mogli dowiedzieć się nie tylko o tym, jakie atrakcje oferuje Sądecczyzna, jakie środki przeznacza rząd na aktywizację osób starszych, ale też jakie projekty realizują władze Powiatu Nowosądeckiego dając możliwości rozwoju i wypoczynku osobom starszym. O zdrowotnych aspektach mówił dr Piotr Czech z PWSZ, a spotkanie prowadził redaktor Wojciech Molendowicz. Była na nim również obecna Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowym w Starostwie Powiatowym w Nowym Sącz, które od lat współpracuje z SUTW.

Debata pt. „Potrzeby i wyzwania organizacji seniorskich w zakresie inicjowania i stymulowania aktywności fizycznej seniorów, ze szczególnym uwzględnieniem skutków pandemii” była czasem zadawania pytań przez seniorów, szczególnie w zakresie zdrowia i aktywności fizycznej.

Goście będą przebywać na Ziemi Sądeckiej do 2 lipca. Podczas licznych spotkań będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach instruktażowych z wykorzystaniem infrastruktury sportowej oraz w warsztatach nordic walking.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź