miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Siadł pijany za kierownicę i zabił trzyosobową rodzinę! Jest wyrok sądu dla Rafała R.

1 1 512

Na 11 lat bezwzględnego więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów skazał dzisiaj (17 lipca) sąd w Nowym Sączu Rafała R. Mężczyzna w styczniu 2018 r. potrącił w Świdniku ze skutkiem śmiertelnym trzyosobową rodzinę, a następnie odjechał nie udzielając poszkodowanym pierwszej pomocy. Sprawca tego tragicznego zdarzenia znał się z ofiarami – tego samego wieczoru 10-letni Oskar i jego rodzice bawili się na imprezie zorganizowanej przez R. Wyrok jest nieprawomocny.

 

Czytaj również: „Porno afera” w Nowym Sączu. Mężczyzna,
który uruchomił film wydał oświadczenie [Film]

 

Wyrok usłyszał też brat Rafała R., który pomagał mu zacierać ślady wypadku. Został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Na ten czas mężczyźnie zostanie wyznaczony kurator. Uzasadnienie wyroku jest niejawne. Obrona już zapowiedziała, że złoży apelację.

– Najprawdopodobniej będziemy składać wniosek o uzasadnienie wyroku, skutkiem czego będzie złożenie apelacji. Mimo okoliczności zdarzenia uważamy, że wyrok jest zbyt surowy – mówi Sławomir Lewicki, obrońca Rafał R. Adwokat zaznaczył, że “ostateczną decyzję podejmie po konsultacji z klientem”.

Do dramatu doszło pod koniec stycznia zeszłego roku w Świdniku. 10-letni Oskar i jego rodzice, Daniel i Roksana, opuścili dom 21-letniego wówczas Rafała R. Szli na autobus, który miał ich zawieźć do domu w Tęgoborzu. W tym czasie, jak ustaliła prokuratura, nietrzeźwy 21-latek wsiadł do samochodu i ruszył w kierunku stacji benzynowej. W drodze powrotnej ze stacji R. uderzył w idącą chodnikiem rodzinę. Cała trójka zginęła. Rafał R. pojechał dalej. Ofiary wypadku zauważył dopiero kilkanaście minut później inny kierowca. Mężczyzna spostrzegł wystającą ze śniegu na poboczu nogę 10-letniego Oskara.Inne ciało leżało za płotem…

Rafała R. zatrzymano kilkanaście godzin po zdarzeniu. Przyznał się do prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i powiedział, że “był zbyt pijany, by pamiętać wypadek” – podała wówczas prokuratura. R. odpowiadał przed sądem za spowodowanie pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz za nieudzielenie pomocy poszkodowanym. Za wypadek groziło mu do ośmiu lat więzienia, za nieudzielenie pomocy – do trzech lat. Na ławie oskarżonych Rafałowi R. towarzyszył jego młodszy brat, oskarżony o utrudnianie śledztwa.

Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum | miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. miastons pisze

    co za kraj.. za 3 osoby dostajesz 11 lat a za przejechanie psa 5… ?!

Zostaw odpowiedź