miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sławomir Koper w Starym Sączu. Spotkanie autora książek z czytelnikami

0 531

W piątek, 12 maja w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu miało miejsce spotkanie popularnego pisarza z czytelnikami. Sławomir Koper to autor ponad 80 książek. Autor uchodzi za jednego z najbardziej popularnych pisarzy historycznych. Tylko w latach 2009–2012 sprzedano około 430 tys. jego książek, natomiast do końca marca 2016 sprzedaż osiągnęła 800 tys.!

Czytaj również: Wspomnienia ostatniego Żołnierza Wyklętego z gminy Łabowa Jana Klimczaka ps. “Młodzik”

W swoich książkach stara się pokazać historię „z ludzką twarzą”; ważne osobistości w dziejach naszego kraju w życiu codziennym, nie unikając także drażliwych tematów. Wychodzi z założenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest ważną częścią biografii każdego człowieka, dlatego też porusza tematy z reguły pomijane przez innych badaczy. Nic tak bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych, bezbarwnych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości.

Na spotkaniu w Starym Sączu autor opowiadał wiele anegdot dotyczących jego książek jak również spotkań z czytelnikami. Na końcu zebrania podpisywał czytelnikom swoje książki.

Sławomir Koper (ur. 21 listopada 1963 w Warszawie) – polski pisarz, autor książek historycznych, publicysta, scenarzysta, radiowy i telewizyjny ekspert historyczny.

Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego (1991). Współpracował z miesięcznikiem „Uważam Rze Historia”, felietonista tygodnika „Do Rzeczy”, publikuje w miesięcznikach „Historia Do Rzeczy”, „Mówią Wieki”, „Życie na Gorąco – Retro”, „Poznaj Świat”, oraz „Wojsko i Technika. Historia”, dwumiesięczniku „Największe Afery” wydawanym przez tygodnik „Do Rzeczy” i „Historię Do Rzeczy”, a także na portalach www.wp.pl. Historia i www.kobieta.interia.pl, oraz www.superHISTORIA.pl i wielkahistoria.pl. Jest stałym współpracownikiem „Pamiętnika Literackiego” wydawanego przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedzibą w Londynie, a na kanale Super Expressu serwisu YouTube prowadzi popularny vlog „Historia z Koprem”, natomiast na kanale wydawnictwa Fronda vlog „Koper na tropie”.

W listopadzie 2013 został odznaczony przez prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzację historii w społeczeństwie, a w listopadzie 2015 odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jacek Zygadlewicz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź