miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Słowacki rząd wycofał się z zamknięcia granicy w Leluchowie

0 410

Decyzją słowackich władz przejście graniczne w Leluchowie zostało ponownie otwarte. Ciężki sprzęt zabrał już betonowe bariery, a protestujący otworzyli szampany. Przejście graniczne Leluchów-Circ znów będzie otwarte. Co znaczy zbiorowa siła perswazji. Dziękujemy tym, co tam byli i zabiegali o otwarcie przejścia, jak i tym, co dopiero teraz tam zapewne będą – mówił Jan Golba, burmistrz Muszyny.

 

Czytaj również: Wielkie święto Dzieci Gór zbliża się wielkimi krokami! Liczymy na Waszą obecność

 

Przypomnijmy, słowacki rząd zdecydował o zamknięciu od poniedziałku (5 lipca) niektórych przejść granicznych w związku z pandemią koronawirusa. O godzinie 19 zamknięte zostały przejścia granicy polsko-słowackiej: Palota-Radoszyce, Nižná Polianka-Ożenna, Becherov – Konieczna, Kurov-Muszynka, Čirč-Leluchów, Lysá nad Dunajcom-Niedzica, Tatranská Javorina-Łysa Polana, Suchá Hora-Chochołów, Bobrov-Winiarczykówka, Novoť –Ujsoły. Ruch samochodowy nadal odbywa się na przejściu przez Piwniczną-Zdrój do Mniszka nad Popradem oraz w Chyżnem i Jurgowie. Teraz wszędzie ruch odbywa się normalnie.

 

 

 

Przypomnijmy, Rząd Słowacji zdecydował również, że od jutra (9 lipca) przy wjeździe do kraju będzie obowiązywać kwarantanna obejmująca wszystkie osoby, które nie zostały zaszczepione przeciwko Covid-19. Aktualnie przy przyjazdach z większości krajów UE wystarcza negatywny test na obecność koronawirusa.

Źródło i fot. FB | Jan Golba, Artur Królikowski, Muszyna W Necie

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź