miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sprawdź autokar którym pojedzie Twoje dziecko!

0 239

Policja w okresie wakacyjnym wyznaczyła w największych miastach regionu stałe punkty sprawdzania autobusów, którymi dzieci i młodzież pojadą na wypoczynek. W Nowym Sączu kontrole odbywać się będą na parkingu przy ul. Bulwar Narwiku (naprzeciwko Kauflandu). Funkcjonariusze proszą, aby w miarę możliwości prośby o kontrolę zgłaszać z wyprzedzeniem.

 

Czytaj również: Wędliny z Sądecczyzny docenione przez prezydenta RP!

 

– W Małopolsce wszystkie komendy miejskie i powiatowe policji wyznaczyły stałe punkty kontroli autokarów przed wyjazdem w trasę. Pozwoli to bez zbędnej zwłoki skontrolować autokary wyjeżdżające o podobnej porze w podróż – informuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

W Nowym Sączu stały punkt wyznaczono przy ul. Bulwar Narwiku naprzeciw sklepu Kaufland (tel. 18 442 46 30). W Gorlicach na parkingu między stadionem OSiR, a lodowiskiem (tel. 18 354 82 15 i 18 354 82 91), Limanowej na parkingu przy ul. Bronisława Czecha (tel. 18 337 94 00, 18 337 94 36).

Funkcjonariusze proszą, aby w miarę możliwości prośby o kontrolę autokarów zgłaszać z wyprzedzeniem, najlepiej kilkudniowym. Policyjna kontrola polega na sprawdzeniu trzeźwości kierującego, wymaganych w czasie jazdy dokumentów, a także przestrzegania czasu pracy i przerw w prowadzeniu pojazdu.

Policjanci kontrolują także stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie autobusu, prawidłowe oznakowanie i oświetlenie, zwracają uwagę na stan ogumienia, układu kierowniczego i hamulcowego.

Rafał Kmak
fot. policja.pl (ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź