miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stary Sącz: będzie strefa aktywności w Internacie!

0 168

Jeszcze w tym roku przy Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu powstanie Powiatowa Otwarta Strefa Aktywności. Młodzież będzie mogła korzystać z mini siłowni i strefy relaksu.

 

Czytaj również: Agropromocja to świetna reklama Sądecczyzny

 

W parku w pobliżu Internatu pojawi się sześć urządzeń plenerowych do ćwiczeń fizycznych – mówi wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk. – Natomiast w strefie relaksu będzie można między innymi zagrać w szachy i chińczyka na specjalnych stołach. Znajdzie się tam również stojak na rowery. Takie miejsca są bardzo potrzebne. W czasie wolnym od nauki, młodzież może tutaj miło spędzić czas rozwijając tężyznę fizyczną i odpoczywając. Cieszę się, że udało nam się stworzyć takie miejsce.

 

 

Siłowania będzie się składała z urządzeń: biegacz wolnostojący, stepper ruchomy, wahadło, prostownik pleców, wyciąg górny + wyciskanie siedząc oraz z dużego i małego koła tai chi.

Całość będzie kosztowała ponad 63 tysiące złotych. Powiat Nowosądecki otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności OSA.

Ale to nie wszystkie inwestycje prowadzone w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu.

Wjazd został wyłożony kostką, pojawiła się też brama wjazdowa, a wewnątrz budynku jest recepcja, co ułatwia wychowawcom sprawdzanie, czy jakieś niepowołane osoby nie wchodzą na teren budynku – mówi dyrektor IM Lucyna Dybiec.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź