miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stary Sącz: Rozpoczęto budowę nowej hali sportowej! Uczniowie już za rok będą mogli korzystać z nowego obiektu [ZDJĘCIA]

0 185

Właśnie rozpoczęto budowę nowej hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu. Uczniowie dotychczas korzystali z małej Sali sportowej oraz boiska zewnętrznego. Nowy obiekt znacznie poprawi komfort młodzieży podczas zajęć z wychowania fizycznego. Na tę inwestycję przeznaczono ponad 5 milionów złotych.

 

Czytaj również: Wystartował przetarg na budowę Aquaparku w Starym Sączu!

 

Uczniowie z nowego obiektu będą mogli korzystać już za rok. Hala sportowa będzie miała wymiary 36 x 26 m.

Będzie to sala sportowa o wymiarach 36 x 26 metrów. Nie zabraknie też trybun na ponad 140 miejsc i zaplecza sportowego. Budowa hali wpisuje się w działania tej Rady i tego Zarządu Powiatu. Sporo inwestujemy w rozwój edukacji i sportu w naszym regionie. Chcemy, aby uczniowie mieli komfortowe warunki do ćwiczeń i rozwijania swoich sportowych pasji – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak.

 

 

Obecnie w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu uczy się 170 młodych ludzi. W przyszłym roku będą już mogli korzystać z nowej sali sportowej.

Budynek hali w Starym Sączu zostanie połączony z obiektem liceum tak, aby uczniowie i nauczyciele nie musieli wychodzić na zewnątrz, aby dostać się do hali. To ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź