miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stary Sącz: Szymon Hołownia wygłosił wykład w bibliotece [ZDJĘCIA]

0 806

W Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbył się Powiatowy Dzień Bibliotekarza. Na wydarzenie przybył Szymon Hołownia.

 

Czytaj również: Pomoc trafi do najbardziej potrzebujących! Umowy z PFRON podpisane [ZDJĘCIA]

 

W trakcie Powiatowego Dnia Bibliotekarza w Starym Sączu starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski nagrodził wyróżniających się pracowników bibliotek. Zaproszeni goście mogli również wysłuchać wykładu Szymona Hołowni, który zaszczycił ich swoją obecnością.

Nagrodę Starosty Powiatu Nowosądeckiego otrzymały: Agnieszka Rodak – GBP w Grybowie z/s/ w Stróżach, Elżbieta Góra – MCKCiE Biblioteka w Grybowie, Grażyna Warzecha – PiMGBP w Starym Sączu i Justyna Ziębiec – GBP w Kamionce Wielkiej.

– Dziękuję za Waszą pracę. Propagujecie czytelnictwo w czasach, kiedy dzieci, zanim nauczą się czytać, potrafią posługiwać się już smartfonem i kiedy multimedia często zastępują papierową książkę. Macie do spełniania bardzo ważną rolę – przekonanie młodego człowieka do czytania książek, do pokochania ich i czerpania z tego źródła wiedzy – powiedział starosta Marek Kwiatkowski.

Bibliotekarkom, na czele z dyrektorem PiMGBP w Starym Sączu Marią Sosin, dziękował również burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, a krótką prelekcję na temat czytelnictwa wygłosiła zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Anna Wiśniewska.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź