miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

STOP hejt w internecie! Czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować [Nagranie]

1 214

Czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w Internecie, szkole czy na ulicy? Prezentujemy animowany spot profilaktyczny związany z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży.

 

Czytaj również: Plaga kradzieży, łupem oszczędności życia, stary telewizor, dekoder, spawarka

 

W ramach realizacji “Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, został przygotowany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, skierowany głównie do rodziców.

 

 

Z treści spotu można się dowiedzieć, czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w Internecie, szkole czy na ulicy. Trzeba pamiętać, że bardzo łatwo można stać się zarówno ofiarą, jak i sprawcą hejtu. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób w internecie mogą dotknąć każdego z nas. Jak się wtedy zachować, gdzie szukać wsparcia i jak go udzielić ofiarom hejtu? Co zrobić, gdy sprawcą jest nasze dziecko? W poszukaniu odpowiedzi na te pytania pomoże poniższy spot.

Obecna sytuacja związana z epidemią i wprowadzonych zmianach w funkcjonowaniu szkół na terenie całej Polski, polegająca na zawieszeniu zajęć stacjonarnych i wprowadzeniu nauki w trybie zdalnym, spowodowała jeszcze częstsze korzystanie przez dzieci i młodzież z Internetu. W związku z powyższym zachęcamy do obejrzenia spotu, który przybliży powyższą tematykę i uświadomi nam dorosłym, że jednym z zagrożeń, które czyha w wirtualnym świecie jest hejt.

źródło: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. qwerty pisze

    portal powinien sobie ten akrtykuł wziąć do serca napuszczając pseudoredaktorów i “doktorów” na wszystkich innych nie należących do pisd !!

Zostaw odpowiedź