miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Strach w Europie. Mutacja koronawirusa, loty z Wielkiej Brytanii zawieszone?

Pilne spotkania rządu i Rady Europejskiej

2 1 374

Mutacja wirusa SASRS-CoV-2 z Wielkiej Brytanii budzi strach w Europie. W poniedziałek odbędzie się pilne spotkanie Rządowego Zespołu Kryzysowego. Naprędce zwołane zostało także spotkanie Rady Europejskiej. Koronawirus ciągle zaskakuje. W Wielkiej Brytanii wykryto mutację wirusa SARS-CoV-2. Nowy koronawirus może roznosić się dużo szybciej, co budzi poważne obawy wśród rządów państw Europy.

 

Czytaj również: Pielęgnują i upowszechniają dziedzictwo papieża św. Jana Pawła II

 

Koronawirus. Loty do UK zagrożone? Mueller: będzie zebranie
Loty do Wielkiej Brytanii anulowały już m.in. Belgia oraz Holandia. Podobne działania zapowiadają Włosi oraz Niemcy. Wszyscy obawiają się kolejnej mutacji koronawirusa.

A co z Polską? O działania naszego rządu w niedzielę pytany był Piotr Mueller, rzecznik rządu. – W tej chwili zbieramy informacje i analizujemy informacje medyczne z Wielkiej Brytanii oraz jest wymiana informacji między krajami członkowskimi UE. Jutro na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego będzie omawiana ta kwestia – poinformował w rozmowie z PAP.

Koronawirus. Mutacja budzi obawy. Pilne spotkanie Rady Europejskiej
Mueller był pytany także o zakaz lotów z Polski do Wielkiej Brytanii. – W tej chwili nie wykluczamy żadnego wariantu łącznie z tym, że możliwe jest ograniczenie lotów z Wielkiej Brytanii – podkreślił rzecznik rządu.

O tym, że sprawa jest poważna, świadczy też nagła decyzja prezydencji niemieckiej, która wezwała przedstawicieli państw członkowskich na pilne spotkanie ws. nowej mutacji koronawirusa. Odbędzie się ono o godzinie 11 w poniedziałek 21 grudnia.

Niemiecka prezydencja zaprosiła państwa członkowskie UE na pilne spotkanie ws. kryzysu w poniedziałek o godzinie 11. W harmonogramie: koordynacja odpowiedzi państw UE na odkrycie nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii – napisał na Twitterze Sebastian Fischer, rzecznik COREPER II.

źródło: wp.pl
fot. PAP

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. tola pisze

    Lot wysłał DWA Dreamlinery – leciały wczoraj wieczorem w odległości godziny po sobie. Oni mają chyba jakieś wielkościowe kompleksy. Kiedyś największy samolot przywiózł najwięcej badziewia z Chin bez atestów, teraz wysłali największy samolot na wyspy nie wiadomo po co. Za chwile kosztem wielu wyrzeczeń będziemy mieć największe lotnisko. W zarazie nie ma litości, !!! pier…dole, nie , ze trzeba tych “biedaków” przywieżć, …jest tak masakrycznie głupie, to jak posłać tysiące rodaków tu mieszkających ..na śmierć! Dworczyk! macie krew na rękach. Zwozcie debili z wszystkichn zakatków po to by tu popili, pojedli i zarazili tysiące, oraz przywiezli nowy wirus. Pod Trybunał Stanu z wami, to ludobójstwo , brak logiki i zupełna dziecinada , a nie rządzenie.

    1. kutas68 pisze

      Spoko, Sasin to ogarnie.

Zostaw odpowiedź