miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Strajk kobiet w Limanowej: Sanepid zawiesza postępowanie w sprawie 17-letniej organizatorki

0 438

Sanepid w Limanowej zdecydował się zawiesić sprawę 17-letniej Małgorzaty, która zorganizowała w mieście Strajk Kobiet – czytamy w Gazecie Wyborczej. Decyzję ma podjąć dopiero wtedy, gdy sąd prawomocnie zdecyduje, czy nastolatka naruszyła przepisy epidemiczne (czy śladem wyroków w innych polskich miastach zdecyduje się na uniewinnienie).

 

Czytaj również: 18-latek pędził peugeotem 120 km/h przez miasto, zatrzymali mu prawko! O jego losie zadecyduje sąd!

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej postanawia zawiesić z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej za naruszenie nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – czytamy w postanowieniu wydanym przez sanepid w.

Dziewczynie za organizację strajku kobiet w rodzinnej Limanowej groziła kara 30 tysięcy złotych. Sanepid sprawę badał od czterech miesięcy. 

Kara uzależniona od wyroku sądu
Jak informowała Gazeta Wyborcza w ubiegłym tygodniu, sąd w Limanowej uznał dziewczynę za winną naruszenia przepisów epidemicznych. Był to wyrok nakazowy, wydany zaocznie, bez udziału stron. 17-latka odwołała się od niego, co oznacza, że sprawa właściwie dopiero teraz się rozpocznie. Przed nastolatką oraz świadkami przesłuchania przed sądem. Do tej pory sądy zgodnie w takich sprawach uniewinniały oskarżonych, wskazując, że zakaz zgromadzenia jest wprowadzony niezgodnie z Konstytucją RP.

 

Przeczytaj cały artykuł – KLIK

 

źródło: Gazeta Wyborcza
fot. Mateusz Indyk

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź