miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Subregion Sądecki: pacjenci kardiologiczni będą mieli jeszcze lepszą opiekę

0 478

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się z prof. Dariuszem Dudkiem – Konsultantem Medycznym Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu. Panowie rozmawiali o aktualnej działalności medycznej, przedsięwzięciach inwestycyjnych oraz planach rozwoju Centrum Kardiologii Inwazyjnej prowadzonej przez spółkę Intercard Sp. z o.o. Działania te mają umożliwić pacjentom Subregionu Sądeckiego dostęp do kompleksowego leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego. 

 

Czytaj również: Prawie 7 milionów złotych wsparcia! Nowy Sącz skorzysta
z tarczy antykryzysowej dla samorządów

 

Od 2005 roku Intercard Sp. z o.o. prowadzi na terenie Nowego Sącza Centrum Kardiologii Inwazyjnej. Teraz zamierza rozszerzyć obecną działalność medyczną wykonywaną w budynku przy ul. Jana Kilińskiego 68. Spółka realizuje prace mające na celu zwiększenie dotychczasowego potencjału Ośrodka w zakresie leczenia kardiologicznego, chirurgicznego leczenia chorób serca i naczyń, a tym samym jeszcze lepsze zabezpieczenie pacjentów Subregionu Sądeckiego w dostęp do kompleksowego leczenia  chorób układu sercowo-naczyniowego. Planowany jest także dalszy rozwój opieki rehabilitacyjnej dla pacjentów po zawale serca leczonych w Ośrodkach Intercard wraz z leczeniem ambulatoryjnym.

 

 

Dodatkowo, spółka Intercard planuje uruchomić nowy oddział wraz z blokiem operacyjnym, rozszerzając zakres oferowanych usług z dziedziny chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Obecnie Centrum Kardiologii Inwazyjnej działające zarówno przy ul. Jana Kilińskiego 68, jak i Młyńskiej 5, oferuje w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia leczenie szpitalne z zakresu kardiologii zachowawczej oraz inwazyjnej, rehabilitację kardiologiczną w ramach ośrodka dziennego a także konsultacje w ramach poradni kardiologicznej.

W spotkaniu wzięli także udział: Tomasz Ćwikowski – prezes firmy Erbet i Andrzej Wiśniowski – prezes firmy Wiśniowski wspierający inwestycje prowadzone przez Intercard Sp. z o.o.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Intercard Sp. z o.o.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź