miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce

0 2 006

Warsztaty, spotkania z przedsiębiorcami, konsultacje, szkolenia i inne ciekawe wydarzenia biznesowe – w dniach 18-24 listopada 2019 r. odbędzie się kolejna, dziesiąta już edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce. Na udział w interesujących wydarzeniach można też liczyć w Nowym Sączu i Gorlicach.

Przed nami wielkie święto przedsiębiorczości. W 170 krajach lokalne społeczności spotykają się, aby inspirować się wzajemnie i wymieniać doświadczeniami. A wszystko to dla rozwoju biznesu. Czekają na nas wydarzenia promujące kreatywne i przedsiębiorcze działania, idee „bycia przedsiębiorczym” wśród młodego pokolenia.

Małopolska wspiera biznes
Małopolska już po raz 10. daje mieszkańcom możliwość dołączenia do tej globalnej inicjatywy, organizując w regionie szereg wydarzeń. W programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości znaleźć można szeroki wachlarz aktywności, takich jak: szkolenia, seminaria, spotkania z przedsiębiorcami , warsztaty, konsultacje, konkursy czy konferencje. Będzie można posłuchać i porozmawiać o tym, jak rozpocząć przygodę z biznesem i jak pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy, między innymi dzięki Funduszom Europejskim. Uczestnictwo w wydarzeniach pozwoli dowiedzieć się więcej na temat współpracy nauki z biznesem i możliwościach rozwoju start-upów. To także dobry sposób, by poznać praktyczne wskazówki dotyczące budowania własnej marki, pozyskiwania klientów, tworzenia sieci kontaktów, w tym poszukiwania zagranicznych partnerów biznesowych. Na pomoc doświadczonych przedsiębiorców i instytucji będą mogli liczyć także wdrażający innowacyjne pomysły.

Porady uzyskają nie tylko wkraczający na ścieżkę kariery zawodowej i zaczynający przygodę z biznesem, ale także doświadczeni przedsiębiorcy i Ci, którzy chcieliby wrócić na rynek pracy.

Już tradycyjnie do akcji włączają się małopolskie uczelnie, a wśród partnerów oferujących ciekawe wydarzenia nie brakuje instytucji publicznych, organizacji z otoczenia biznesu i firm prywatnych. Małopolska edycja ŚTP 2019 zostanie oficjalnie zainaugurowana w trakcie Spotkania Młodego Biznesu, które odbędzie się 18 listopada w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Wiele wydarzeń, wielu uczestników
Zainteresowanie Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości wśród Małopolan jest bardzo duże. Kiedy w 2010 roku odbyła się pierwsza w Małopolsce edycja ŚTP, wzięło w niej udział nieco ponad 2,5 tys. osób, współtworzyło ją 12 instytucji partnerskich z terenu Krakowa. W ubiegłym roku w wydarzeniach organizowanych przez kilkudziesięciu partnerów uczestniczyło już ponad 11 tys. zainteresowanych osób, a spotkania odbywały się w kilkunastu miejscowościach z całego województwa.

 

 

W tym roku na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zaprasza 40 instytucji partnerskich. Planowanych jest ok. 300 wydarzeń, które odbędą się w 16 małopolskich miejscowościach, w tym w Nowym Sączu i Gorlicach.

 

 

ŚTP na Sądecczyźnie
Sądecczyzna rozwija się dynamicznie i tworzy dobre warunki do rozwoju firm. Stąd też podczas ŚTP w Nowym Sączu organizatorzy dużo uwagi poświęcą zakładaniu działalności. To tu będą odbywać się m.in. warsztaty, na których uczestnicy będą mogli przeanalizować swoje predyspozycje przedsiębiorcze i zaplanować swoje działania.

Zarówno przyszli, jak i obecni przedsiębiorcy dowiedzą się, jak rozwinąć biznes w internecie – poznają narzędzia marketingowe umożliwiające działalność nie tylko w kraju, ale i zagranicą.

Przedsiębiorcy, którzy myśleli o możliwościach uzyskania dofinansowania będą mogli poznać zasady przyznawania środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Ofertę ciekawych wydarzeń przygotowanych specjalnie na ŚTP przedstawiają w tym roku Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego, Sądecki Urząd Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy oraz Kongregacja Kupiecka Zrzeszenie Handlu i Usług w Nowym Sączu.

To tylko niektóre z zagadnień, jakie będą omawiane podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, szczegółowy program jest dostępny na www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl

Aktualności nt. wydarzenia także na Facebooku: www.facebook.com/stpmalopolska

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, jednak na część aktywności obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Dlatego już dziś warto zapoznać się ze szczegółową ofertą i znaleźć dla siebie odpowiednie wydarzenia.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2019 realizowany jest w ramach projektu „Przedsiębiorcza Małopolska – rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź