miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sześcioraczki rosną jak na drożdżach! Aktualnie wypoczywają nad morzem

0 6 724

Gdy ponad dwa lata temu w Tylmanowej (nieopodal gminy Łącko) na świat przyszły sześcioraczki, wywołało to wielkie poruszenie. Od tego czasu mama rodzeństwa w mediach społecznościowych regularnie pokazuje, jak rozwija się cała gromadka. Najnowszy post to zapis wakacji rodziny nad morzem. 

 

Czytaj również: Karetka za 520 tys. zł trafiła do sądeckiego Pogotowia

 

 

Sześcioraczki z Tylmanowej przyszły na świat 20 maja 2019 r. Urodziły się w 29. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Noworodki ważyły wówczas od 890 do ok. 1300 gramów. Sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie.

Sześcioraczki z Tylmanowej to już dwulatki
Klaudia i Szymon Marzec mają siedmioro dzieci – sześcioraczki, które przyszły na świat w 2019 roku i starszego od nich syna. Rok temu w rozmowie przeprowadzonej w Dzień Dobry TVN,  przyznali, że wychowanie takiej gromady to nieustanna praca. Zwłaszcza, że Kaja, Nela, Zosia, Malwina, Filip i Tymon są wcześniakami.

Do domu wypisywane były stopniowo nie tylko ze względu na konieczność badań, ale też m.in. po to, jak wyjaśniali lekarze, aby przyzwyczajać rodziców do nowej sytuacji. Pierwsze do domu pojechały Kaja i Nela. Jako ostatnia, niemal cztery miesiące po urodzeniu, krakowski szpital opuściła Malwina.

Według statystyk, sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie.

Internauci na wypoczynek maluchów zareagowali bardzo żywiołowo. Oto przykład niektórych z komentarzy:

 

Właśnie jestem z swoją trojka w Sopocie. Z nami jest szwagierka ze swoją trojka. Powiem tak: brawo dla Państwa już za samo zrobienie zdjęcia całej gromadce😆

Widziałam Was dziś 😍, ja mam dwoje i momentami nie ogarniam. Szacun 🥰

Piękna ferajna ! 🖤 szczerze podziwiam ! Ja mam jedno i jak jest ciężko to mówimy z mężem myśląc o Was- pomysl jakby było sześcioro 😉
Poważnie, jesteście niesamowici, ze ogarniajcie 7 dzieci. Brawo 👏🏻👏🏻👏🏻

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @szescioraczkipl

 

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź