miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sześcioraczki z Tylmanowej właśnie skończyły roczek! [Zdjęcia]

0 3 317

 

Sześcioraczki z Tylmanowej (gm. Ochotnica Dolna) mają już rok! Rodzeństwo przyszło na świat dokładnie 20 maja 2019 roku przez cesarskie cięcie. Poród odbył się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Noworodki ważyły od 890 do 1300 gramów.

 

Czytaj również: Senator RP Wiktor Durlak w hołdzie św. Janowi Pawłowi II – KLIK

 

Roczek sześcioraczków w mediach społecznościowych pięknie uwieczniła ich mama, Klaudia Marzen. Na Instagramie znalazło się wyjątkowe zdjęcie pociech, które pokazuje, jak zmieniło się rodzeństwo. Widać również, że każdy z dzieciaczków otrzymał swój własny urodzinowy tort ze swoim imieniem. Pod fotografią znalazł się również piękny wpis.

 

 

Dokładnie rok temu o godzinie 10.08 na świecie pojawił się Filip – pierwszy z sześcioraczków. Później co minutę na świat przyszły Zosia, Tymon, Nela, Kaja i… kiedy myślałam, że wszystkie dzieciaki są już w inkubatorach, okazało się, że jest z nami jeszcze Malwina – nasza niespodzianka – napisała pod zdjęciem pani Klaudia, mama jubilató.

 

Przypomnijmy, narodziny Filipa, Tymona, Zosi, Kai, Malwiny i Neli to wspólny sukces położników i neonatologów – mówił PAP kierownik oddziału Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie prof. Ryszard Lauterbach. – To pierwsze narodziny sześcioraczków w Polsce i jedne z niewielu na świecie. Ta ciąża doprowadzona do 29 tygodnia to wspólny sukces położników i neonatologów. Konsultowaliśmy się i zdecydowaliśmy, kiedy przeprowadzimy cesarskie cięcie – podkreślał prof. Lauterbach. Dodał, że neonatologom zależało na tym, by dzieci jak najdłużej pozostawały w łonie matki.

 

 

Jak podają statystyki, sześcioraczki rodzą się na świecie bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż. Rodzeństwo z Tylmanowej to pierwszy taki przypadek w Polsce. Dodajmy, że sześcioraczki mają jeszcze starszego brata Oliwiera.

 

Rafał Kmak
fot. archiwum, rodzinne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź