miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szkoła w Barcicach zostanie już wkrótce rozbudowana

0 485

Szkoła w Barcicach zostanie rozbudowana, a prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Dodatkowe cztery klasy lekcyjne wraz z zapleczem socjalnym to tylko niektóre elementy składowe przebudowy. Koszt inwestycji to 2 miliony 88 tysięcy złotych.

Czytaj również: Kładka rowerowa nad Popradem powstanie do końca roku

W ramach projektu Gminy Stary Sącz, szkoła w miejscowości Barcice poszerzy się o cztery sale lekcyjne wraz z zapleczem socjalnym – po dwie sale na kondygnacji. Oprócz tego przebudowa obejmie ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Zostanie zamontowana winda, dzięki której z łatwością będzie można dostać się na wszystkie kondygnacje budynku. Do windy będzie można wejść z głównego wejścia do placówki. W istniejącej części zostaną przebudowane sale lekcyjne na potrzeby pracowni: chemicznej, fizycznej i plastycznej.

Realizacja przedsięwzięcia powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku, a będzie ona kosztować w sumie 2 miliony 88 tysięcy złotych. Połowa środków przeznaczonych na ten ważny cel społeczny będzie pochodziła z budżetu Gminy Stary Sącz, natomiast druga część to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: UM Stary Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź