miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szkolne Koło PCK z misją pomagania

0 367

Szkolne Koło PCK ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju uczestniczyło w VI Rodzinnym Pikniku zorganizowanym przez Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Krynicy-Zdroju.

Czytaj również: Konspol sprzedany! Kto kupi sądeckiego giganta?

– Nasi wolontariusze przygotowali krótkie pokazy zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieciaki poprzez zabawę i ćwiczenia praktyczne zdobywały podstawowe umiejętności i oswajały się z kryzysowymi sytuacjami. Takie zajęcia od najmłodszych lat rozwijają poczucie obowiązku niesienia pomocy innym i to staraliśmy się przekazać. Festyn upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze, a dla wszystkich uczniów mieliśmy przygotowane gadżety i niespodzianki – mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz.

W tym samym dniu w szkole odbyła się kolejna Akcja Krwiodawstwa zorganizowana przez Szkolne Koło PCK, które przeprowadziło współpracujące z nami Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – Oddział Terenowy w Nowym Sączu.

– Jak zawsze, mogliśmy liczyć na naszych pełnoletnich uczniów, mieszkańców z naszego terenu, czy honorowych dawców krwi, za co dziękujemy – dodaje dyrektor szkoły.

Opiekunami Koła są Rafał Bieniek i Marcin Nowak.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź