miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szkoły powiatowe pracują on-line

0 170

W szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki zajęcia odbywają się online. Lekcje z niektórych przedmiotów prowadzone są za pomocą komputerów stacjonarnych, laptopów i tabletów.

 

Czytaj również: Nowe regulacje bezpieczeństwa w Polsce! #zostańwdomu!

 

Stosujemy się do wytycznych ministra edukacji – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Na bieżąco monitorujemy sytuację. Nie mamy żadnych negatywnych informacji od uczniów czy rodziców. Uczniowie naszych szkół to młodzież, która sama wie, że wiedza otwiera wiele drzwi w dorosłym życiu. Niektórzy uczniowie, szczególnie ci w klasach maturalnych, proszą nawet o więcej lekcji i materiałów.

Oczywiście nie wszystkie lekcje da się przeprowadzić online. Dotyczy to między innymi zajęć praktycznych. Ale są też specjalizacje, w których jest to do zrobienia. Z takiej formy korzystają na przykład uczniowie klas o profilu gastronomicznym, którzy, w ramach ćwiczeń i doskonalenia, robią w domu posiłki dla całej rodziny. Później przesyłają zdjęcia czy filmiki do nauczycieli zawodu. Z innych przedmiotów zawodowych, nauczyciele zmienili np. kolejność programu, realizując obecnie część teoretyczną na praktyczną.

– Nie obciążamy naszych uczniów mając na uwadze ich zdrowie i komfort – dodaje Bożena Mynarek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – Nie chodzi o to, aby zadać im gigantyczną ilość materiału. Owszem, z przedmiotów, z których prowadzenie lekcji online nie jest za bardzo możliwe, młodzież dostaje do przeczytania fragmenty podręczników, testy i schematy do rozwiązania. Wszystko to jednak robione jest z rozsądkiem. Dziękuję dyrektorom za sprawne zorganizowanie takich zajęć, a nauczycielom za ich prowadzenie. Dziękuję również uczniom, którzy szybko i sprawienie dostosowali się do nowych warunków.

Przypomnijmy: na stronach MEN znajduje się poradnik dla szkół dotyczący prowadzenia zajęć online: https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc–poradnik-dla-szkol

Opr. Rafał Kmak
źródło: Starostwo Powiatowe
fot. pixabay.com

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź