miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szok na Sądecczyźnie. Nie żyje młody ksiądz, duszpasterz pozostawił list…

8 13 688

Ciało 37-letniego księdza zostało znalezione w niedzielę 7 lipca na terenie jednej z plebanii w Tarnowie. Według „Gazety Wyborczej” pojawił się nowy wątek w tej sprawie, bowiem duchowny zostawił list. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 10 lipca. O śmierci duchownego pisaliśmy tutaj – KLIK (Nie żyje ks. mgr lic. Mariusz Kmak. Duchowny z Florynki miał tylko 37 lat).

Czytaj również: Kolejna ofiara popularnej „Sądeczanki”. Nie żyje 72-letnia kobieta, 6 letnie dziecko w szpitalu [Nowe fakty, zdjęcia]

Zwłoki 37-letniego księdza z diecezji tarnowskiej, urodzonego we Florynce (pow. nowosądecki, gm. Grybów) znaleziono w niedzielę 7 lipca w godzinach porannych na jednej z plebanii w Tarnowie. Ciało kapłana odkryto w pokoju, w którym mieszkał, a pomieszczenie było zamknięte od środka.

– Na ciele nie było obrażeń, wskazujących na jakąś walkę, obronę. Również w samym pokoju księdza, jak i na plebanii nie było żadnych śladów wskazujących na plądrowanie pomieszczeń – mówił „Wyborczej” prokurator Mieczysław Siennicki, rzecznik tarnowskiej prokuratury okręgowej.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła gazeta, 37-letni wikary zostawił list, który znaleźli śledczy. Wskazywał w nim m.in., by odprawić za niego mszę. To sugeruje, że duchowny mógł popełnić samobójstwo. Z nieoficjalnych informacji wynika również, że mogło ono być podyktowane kwestiami finansowymi, ale prokuratura bada wszelkie okoliczności.

Zmarły to ks. Mariusz Kmak pochodzący z miejscowości Wawrzka w powiecie nowosądeckim. Święcenia kapłańskie przyjął w 2013 r., a od początku swojej posługi kapłańskiej angażował się w duszpasterstwo niepełnosprawnych ruchowo.

Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce (woj. małopolskie) zostanie odprawiona w środę (10 lipca) o godz. 11, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Zmarłego księdza z wdzięcznością wspominają m.in. strażacy z Wawrzki:

Z wielkim żalem informujemy, że odszedł od nas druh Ksiądz Mariusz Kmak, strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Wawrzce. Ksiądz Mariusz, będąc nie tylko kapłanem, ale także oddanym strażakiem, z pasją i poświęceniem służył naszej społeczności. Jego obecność w naszych szeregach była nieoceniona – łączył w sobie duchową mądrość z bezinteresowną pomocą na rzecz bliźnich.
Ksiądz Mariusz był przykładem człowieka, który z oddaniem i sercem angażował się w każde zadanie. Jego ciepło, uśmiech i gotowość do pomocy pozostaną w naszej pamięci na zawsze.
Jego odejście to ogromna strata dla całej społeczności OSP Wawrzka oraz wszystkich, którzy mieli zaszczyt go znać. Pozostanie w naszych sercach jako wzór do naśladowania i człowiek, który żył dla innych.
Prosimy wszystkich o modlitwę za duszę Księdza Mariusza oraz wsparcie dla jego najbliższych w tym trudnym czasie. Cześć Jego Pamięci!
 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
8 Komentarze
 1. Florian z Florynki pisze

  Temat szemrany. Wieś huczy. A temat zamiotą pod dywan jak to zwykli robić w niewygodnych tematach

 2. Pod Dywan całego brudu nie zmieścisz pisze

  Najlepsze jest to że na ciele miał ślady siniaki prokuratur powiedział że to zabójstwo lecz po 10 minutach rozmowy z biskupem stwierdził samobojstwo kazali wsiąść ciało i papa kamery co pokazują ?????

 3. LucyFere pisze

  Zabojstwo – czyli krzywda sie stala, a krzywdy sie wyrownuje. Samobojstwo – czyli sumienie gryzlo, albo deprecha dopadla.

  Highway to Hell!!!

  😈😈😈

 4. jastral pisze

  Uzależnienie od hazardu ,to straszne nieszczęście!,

 5. iks pisze

  Do czego prowadzi uzależnienie od hazardu! Media robią z Niego „świetego”,ciszej nad tą trumną!

 6. Sprawiedliwy pisze

  Żadnych hazart ani nic innego dobry i uczciwy człowiek o dobrym złotym sercu znałem go od małego a kto go nie znał niech się nie wypowiada Kapłan z powołania jakich teraz w kościele mało.Na wrócie się..dobrze wiecie o kogo chodzi hejterzy A dla hejterów mam reportaż prawdy Księdza Mariusza Oko opowiada całą prawdę o Mafii Lawendowej na jutubie Miłość i prawda zawsze zwycięża a uczciwych się usuwa i pozbywa bo są nie wygodni dla wielu

 7. Alllannn pisze

  Są księża którzy naprawdę idą z powołania kapłańskiego do których zaliczał się Ks.Mariusz a są Ci którzy kapłaństwo traktują jako przykrywkę dla swojej orientacji, swojego zysku i tylko mamona,mamona kosztem tych naprawdę dobrych księży!! Jeśli nie chcesz być taki jak oni to stajesz sié dla nich niewygodny a co za tym idzie usuwają cię…Tak jak to było w przypadku KS. Mariusza… Nie było żadnego plądrowania i obrażeń ciała a ciało KS.Mariusza było pobite, telefon i tablet znikł….Oprawców się kryje a uczciwego człowiek się niszczy hejtami!

 8. LOL pisze

  Hazart xd

Zostaw odpowiedź