miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szpital w Krynicy-Zdroju otrzymał 5,7 mln złotych dofinansowania

0 598

comprar kamagra en españa Visitar página W styczniu tego roku zostało otwarte nowe skrzydło szpitala w Krynicy-Zdroju, w którym mieszczą się trzy oddziały: pediatrii, położnictwa i intensywnej terapii. W minionym tygodniu krynicka placówka otrzymała 5,7 mln złotych dofinansowania do specjalistycznego sprzętu szpitalnego.

 

viagra farmacia senza ricetta Czytaj również: Po ośmiu latach Nosalowie wygrali z nowosądeckim szpitalem

 

Budowa nowego skrzydła szpitala w Krynicy-Zdroju rozpoczęła się 1 października 2016 roku, a jego otwarcie nastąpiło w styczniu tego roku. W nowej części na poziomie piwnic mieści się centralna sterylizatornia, która obsługuje cały szpital, a także pomieszczenia techniczne i szatnię dla personelu. Na parterze ulokowana jest pediatryczna izba przyjęć wraz z gabinetem zabiegowym i poradnią wad postawy i rozwoju dzieci oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

Na I piętrze urządzono oddział pediatrii, który pozwala rodzicom przebywać ze swoimi chorymi pociechami. Na II piętrze mieści się blok operacyjny z trzema nowoczesnymi salami operacyjnymi. W ramach rozbudowy placówki powiększono także istniejący oddział położniczy, mieszczący się we wschodnim skrzydle szpitala, o salę do cięć cesarskich, połączoną z traktem porodowym.

kamagra oral jelly si trova in farmacia online farmacia O otwarciu szpitala pisaliśmy tutaj: Supernowoczesne skrzydło krynickiego szpitala otwarte [ZDJĘCIA]

29 marca została natomiast podpisana umowa, na mocy której szpital powiatowy w Krynicy-Zdroju otrzyma ponad 5 milionów 700 tysięcy złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO). Fundusze zostaną przekazane na zakup sprzętu do nowego skrzydła, w które zostało ono już wyposażone.

– Środki unijne od lat zmieniają życie mieszkańców Małopolski. W dużej mierze pieniądze te inwestujemy w zdrowie mieszkańców – w całym regionie remontujemy szpitale, tworzymy nowe oddziały, ale też kupujemy światowej klasy sprzęt medyczny. Gratuluję dyrekcji szpitala, ale także władzom Powiatu za wspieranie tej leczniczej placówki. Chciałbym, aby wszystkie samorządy i szpitale pisały tak dobre projekty i tak sprawnie je realizowały ja Powiat Nowosądecki i krynicki szpital – mówił wicemarszałek Stanisław Sorys.

– Oddział został wyposażony między innymi w nowoczesny aparat do wykonywania USG, a także specjalne stanowiska do resuscytacji małych pacjentów. W sumie wartość zakupionego sprzętu to ponad 7,8 miliona złotych, a całkowity koszt budowy nowego szpitalnego skrzydła wyniósł ponad 13,6 miliona złotych. Podpisanie umowy z wicemarszałkiem województwa to bardzo dobra wiadomość dla lekarzy i pacjentów. W krynickim szpitalu działa już większość nowoczesnego sprzętu, na który teraz otrzymaliśmy refundację od marszałka. Bardzo cieszę się z tej decyzji – dodał starosta nowosądecki Marek Pławiak.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Stanisław Sorys – wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Urszula Nowogórska – przewodnicząca Sejmiku WM, radni Sejmiku: Witold Kozłowski i Stanisław Pasoń oraz starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu PN: Marian Ryba i Franciszek Kantor, a także Sławomir Kmak – pełniący obowiązki dyrektora krynickiego szpitala.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź