miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tam uczą jak skutecznie się bronić i nie tylko!

0 154

Uczniowie klas mundurowych w Zespole Szkół w Marcinkowicach uczą się podejmowania szybkich decyzji, szczególnie w ekstremalnych sytuacjach. Stają się też zwinni, pewni siebie i potrafią pracować w zespole.

 

Czytaj również: Szef gabinetu politycznego w Nowym Sączu. Michałowski wizytował ośrodek OHP

 

– Dzięki zajęciom z samoobrony, które odbywają się w naszej szkole, młodzież uczy się skutecznej obrony przed agresorem – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. – Uczniowie nabywają sprawności fizycznej i koordynacji, doskonalą umiejętność wyczucia dystansu w walce, zadawanie ciosów w miejscu i w ruchu, poruszanie się w walce, uderzenia i sposoby ich blokowania, pady i przewroty w walce wręcz, stosowanie chwytów i dźwigni oraz uwalnianie się z nich, sposoby obezwładniania i wiele innych.

Młodzież poznaje także techniki interwencyjne w tym: techniki zakładania kajdanek i obszukiwania osób, posługiwanie się pałką służbową, obronę przed atakami nożem lub niebezpiecznym przedmiotem, obronę przed atakiem bronią palną.

– Zajęcia prowadzi Lucjan Kantor, instruktor sztuk walki, który czuwa nad prawidłową postawą młodych „wojowników”. Zapraszamy do nas ósmoklasistów, którzy chcą poczuć się pewniej, skutecznie przeciwstawiać się zagrożeniom, chcą poprawić swoją kondycję, rozładować napięcie oraz wzmocnić mięśnie. Wystarczy aplikować do Zespołu Szkół w Marcinkowicach – zachęca dyrektor Iwona Sikorska.

 

Fot., źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź