miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych w Krynicy-Zdroju

0 59

W miniony wtorek (13 marca) w Krynicy-Zdroju miały miejsce VII Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery wraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Nowym Sączu. Przedsięwzięcie objął patronatem Burmistrz Krynicy-Zdroju dr Dariusz Reśko.

 

Czytaj również: Sądeckie firmy podwyższają statystyki eksportowe UE!

 

W trakcie wtorkowych VII Targów Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych swoje oferty pracy przedstawiały różne jednostki z terenu Nowego Sącza. Przybyli mieli okazję zapoznać się z propozycjami, które przedstawiali lokalni pracodawcy i agencje pośrednictwa pracy. Nie zabrakło także przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy z Nowego Sącza, Zespołu Zamiejscowego WUP w Nowym Sączu, Urzędu Pracy Spraw Socjalnych i Rodziny w Bardejowie ze Słowacji, czy MBP w Nowym Sączu. W targach udział wzięły również fundacje i stowarzyszenia m.in. Fundacja Rozwoju Regionów czy „Projekt Zdrowie”. Przedsięwzięcie urozmaiciły pokazy ZS Strzelec OSW Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz oraz studia tanecznego.

Celem targów oprócz prezentacji ofert było także umożliwienie młodym ludziom zapoznania się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych, policealnych oraz uczelni wyższych. W związku z tym wśród wystawców nie zabrakło największych lokalnych szkół z Krynicy-Zdroju, Nowego Sącza, Muszyny oraz Grybowa. Targi miały także zachęcić młodych ludzi do aktywnej postawy w swoim życiu m.in. poprzez pokazy sztuk walki, tańca czy pierwszej pomocy.

Zorganizowane przez MCK w Krynicy-Zdroju przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, o czym może świadczyć 42 wystawców oraz około sześciuset odwiedzających.

 

 

Opr. MK
Źródło: UM Krynica-Zdrój
Fot.: UM Krynica-Zdrój/Monika Mitro-Smoleń i Klaudia Sopata

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.