miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Taryfa Sądecka” zostanie oficjalnie wprowadzona w życie już we wrześniu! [ZDJĘCIA]

0 726

Od września pasażerowie będą mogli poruszać się komunikacją kolejową i miejską na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego na podstawie jednego biletu. „Taryfa Sądecka” czyli bilet zintegrowany jest znakomitym rozwiązaniem także dla przewoźników.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Budują nowe chodniki i remontują drogi [ZDJĘCIA]

 

– Bilet zintegrowany polega na tym, że na zakupionym bilecie kolejowym np. w Stróżach, Piwnicznej-Zdroju, Rytrze lub w Starym Sączu będzie można przyjechać do Nowego Sącza, a następnie pojechać komunikacją miejską i podmiejską w dowolnym kierunku. Wpływy ze sprzedaży biletów powędrują zarówno do przewoźnika kolejowego, jak i drogowego. Głównym celem wprowadzenia takiego rozwiązania jest zachęcenie podróżujących do rezygnacji z samochodów prywatnych na rzecz komunikacji zbiorowej. Ceny biletów zintegrowanych będą konkurencyjne, a ponadto wpłynie to pozytywnie na ochronę środowiska naturalnego i zmniejszy ruch samochodów na obszarze miasta Nowego Sącza – powiedział Stanisław Bębenek, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu.

Radni podjęli uchwałę dotyczącą nadania uprawnień do przejazdów komunikacją miejską na terenie Nowego Sącza i gmin, które przystąpiły do porozumień międzygminnych z miastem Nowy Sącz na ostatniej Sesji Rady Miasta Nowego Sącza. Z przywilejów będą mogli korzystać pasażerowie pociągów na odcinku Stróże – Krynica-Zdrój, którzy zakupią bilety według „Taryfy Sądeckiej”. W ramach rozwiązania od września w kasach przewoźników kolejowych będzie można zakupić zarówno bilety jednorazowe – czasowe (czyli na 60, 90 i 120 minut), jak i miesięczne z zachowaniem zniżek dla osób uprawnionych.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź