miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

To był prawdziwy powrót do przeszłości. Przenieśli się w lata 30. i 40. XX wieku [Zdjęcia]

ZS w Marcinkowicach: w nagrodę – powrót do przeszłości

0 213

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Marcinkowicach doświadczyli niezwykłej lekcji historii przeprowadzonej w Dworze Morawskich oraz w Parku Dworskim otaczającym szkołę. Pomysłodawcą projektu jest Lucjan Kantor, nauczyciel sztuk walki oraz wielki miłośnik historii i rekonstrukcji historycznych.

 

Czytaj również: Sądeccy Motomikołaje wyruszą z pomocą. Ruszyła kolejna akcja grupy Motosacz.pl

 

Dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych 1PSP AK oraz przy wsparciu Oskara Brody i Przemysława Bukowca, mogliśmy przenieść się w lata 30. i 40. dwudziestego wieku – mówi dyrektor szkoły Iwona Sikorska. – Stroje, charakteryzacja, rekwizyty i nade wszystko wyjątkowa atmosfera sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci całej grupy zaangażowanej w projekt.

Przedsięwzięcie było także nagrodą dla uczniów klas mundurowych, którzy we wrześniu tego roku odnieśli wielki sukces zajmując II miejsce w Rajdzie Szlakiem Żołnierzy 1PSP AK organizowanym m.in. przez Oddział IPN w Krakowie oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 1PSP AK w Beskidzie Sądeckim.

 

 

źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź