miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tragedia w Łęce: Mieszkańcy są wstrząśnięci! W miejscu wypadku zapalają znicze

0 1 703

W środę (8 lipca) w miejscowości Łęka, w gminie Korzenna doszło do tragicznego w skutkach karambolu, w którym życie straciło aż trzy osoby, a dwie z nich zostały ciężko ranne i przetransportowane do szpitali w Nowym Sączu oraz Krakowie. Mieszkańcy całego regionu w miejscu rozegranego dramatu zapalają znicze i składają kwiaty.

 

Czytaj również: Kierowca cysterny po tragedii w Łęce: „Nie wiem co się stało, ale to nie moja wina”

 

Kierowca cysterny z mlekiem usłyszał już zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, choć jak twierdzi, nie jest w stanie wyjaśnić, dlaczego doszło do zjechania prowadzonego przez niego pojazdu na lewy pas drogi. Uważa, że nie nastąpiło to z jego winy.

Rozmawialiśmy ze świadkami zdarzenia, którzy byli wstrząśnięci tragedią i obawiają się o bezpieczeństwo zarówno swoich dzieci, jak i o własne życie. Znicze i kwiaty to symbole, które sprawiają, że kierowcy i piesi zwalniają na tej trasie i niejednemu łza kręci się w oku.

Wypowiedzi świadków zdarzenia w Łęce znajdują się w artykule pt.: „Kobieta z terenówki krzyczała, że on na nich jedzie” – relacja świadków tragedii w Łęce [ZDJĘCIA]

Agnieszka Michalik
Fot.: Rafał Głąb | miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź