miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uczniowie z 30 nowymi komputerami

0 140

Pracownie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej zostały wyposażone w 30 nowych komputerów stacjonarnych oraz specjalistyczne oprogramowanie. Wszystko w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego.

 

Czytaj również: Mamy 7 038 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Subregionie 21 infekcji [Raport 21.02.2021]

 

 

– 15 komputerów stacjonarnych z programem Auto Cad do projektowania trafiło do sali informatycznej – mówi Michał Bulzak, dyrektor ZSP w Nawojowej. – Korzysta z nich młodzież ucząca się w zawodzie Architektura krajobrazu, Technik weterynarii czy Hodowca koni.

Natomiast 15 laptopów trafiło do Technikum żywienia i usług gastronomicznych.

 

– To sprzęt ze specjalnym programem kulinarnym – dodaje dyrektor Michał Bulzak. – Powoli wprowadzamy uczniów do tematyki kuchni molekularnej. Nasza kadra jest świetnie do tego przygotowana, a tego typu umiejętności pozycjonują uczniów naszej szkoły wysoko na rynku pracy.

Nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie uda się utworzyć kolejną pracownie z nowoczesnym sprzętem i zakupić kolejnych 12 laptopów.

 

Fot., źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź