miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Umowa na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Tęgoborzy podpisana

0 589

Wczoraj, 16 stycznia gmina Łososina Dolna podpisała umowę na zadanie pn.: ”Zaprojektowanie oraz wykonanie przebudowy i rozbudowy do 500 m3/d i 4800 RLM oczyszczalni ścieków w miejscowości Tęgoborze”. W ramach postępowania przetargowego wybrany został wykonawca tj. Przedsiębiorstwo Budowlane „MODUŁ” Sp. z o.o.

Czytaj również: Minister sportu gościł na Sądecczyźnie: rozmowy o budowie toru saneczkowego i inwestycjach powiatowych

Na inwestycję opiewającą na kwotę 14 661 600,00 zł, gmina Łososina Dolna uzyskała dofinansowanie w wysokości 4 980 000,00 zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład, którego operatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

Na przedmiotową inwestycję gmina otrzymała także wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL), na które się składają środki pochodzące z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w wysokości 1 000 000,00 zł oraz z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin górskich w wysokości 1 573 464,84 zł.

Umowę na realizację zadania podpisali w imieniu gminy Łososina Dolna wójt gminy Andrzej Romanek oraz skarbnik gminy Maria Kosecka. Planowany termin zakończenia inwestycji to marzec 2026 roku.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zostanie zaprojektowana oraz rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Tęgoborzy. Gmina zamierza przebudować część istniejących obiektów oczyszczalni oraz wybudować nowe obiekty, sieć oraz instalacje międzyobiektowe. Inwestycja ta umożliwi rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz zapewni bezpieczeństwo dla mieszkańców w odbiorze ścieków.

– „To jedna z kluczowych inwestycji w naszej gminie, obok już podpisanej umowy na realizację oczyszczalni ścieków w Łososinie Dolnej. Bardzo się cieszę, że obydwie oczyszczalnie zostaną gruntownie zmodernizowane i rozbudowane, co stanowi milowy krok w rozwiązaniu problemu zbiorczego systemu odprowadzania ścieków w naszej gminie. Jesteśmy gminą rolniczo-turystyczną, a zatem czystość naszych wód i gleby stanowi o jakości naszych produktów żywnościowych, ale i o standardzie otoczenia, w którym wypoczywają i mieszkańcy i turyści. Żyjemy w pięknym środowisku naturalnym, musimy zadbać o to, aby kolejne pokolenia naszych mieszkańców mogły się cieszyć pięknem, nieskażonej ludzkim działaniem, natury. To nasza wspólna odpowiedzialność. My robimy wszystko, aby dać szansę mieszkańcom gminy, by to piękno zachować dla potomnych. Dlatego rozbudowujemy oczyszczalnię ścieków w Tęgoborzy. Konsekwentnie staramy się podnosić standard życia naszych mieszkańców, ale również myślimy o kolejnych pokoleniach. Mam nadzieję, że docenią oni wysiłki jakie wkładamy, aby zbudować dla nich lepszą przyszłość” – podkreśla wójt gminy Andrzej Romanek.

Źródło i fot.: UG Łososina Dolna

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź