miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Umowa na rozbudowę sieci wodociągowej wraz ujęciami wody pitnej podpisana

0 1 018

W miniony piątek, 10 marca gmina Łososina Dolna podpisała umowę na zadanie pn.: ”Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Łososina Dolna wraz z ujęciami wody pitnej”. W ramach postępowania przetargowego wybrany został wykonawca tj. firma PHU „INKO 2001” K. Łukasik, K. Kaczor, J. Majewski Spółka Jawna.

Czytaj również: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu pokazało Fotogawędę Mieczysława Cholewy

Na inwestycję opiewającą na kwotę 3.996.213,06 zł, gmina Łososina Dolna uzyskała dofinansowanie w wysokości 2.990.000,00 zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład, którego operatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2025 rok.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Gmina Łososina Dolna rozbuduje sieć wodociągową wraz z ujęciami wody pitnej w następujących zakresach:

ZAKRES I – Budowa ujęć wody pitnej w Witowicach Dolnych wraz z kolektorem łączącym ujęcia z istniejącą siecią wodociągową – zadanie będzie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu inwestycji.

ZAKRES II – Budowa odcinków sieci wodociągowej w miejscowości Łososina Dolna – Nowiny – zadanie będzie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu inwestycji.

ZAKRES III – Rozbudowa wodociągu rozdzielczego w miejscowości Łososina Dolna i Wronowice.

– „To bardzo dobra wiadomość, bowiem potrzeby związane z zaopatrzeniem w wodę wciąż są spore. Staramy się tym potrzebom sprostać, choć nie jest to łatwe. Ale, rok do roku, przy wsparciu środków zewnętrznych, tym razem z Polskiego Ładu, budujemy kolejne kilometry sieci wodociągowej. Co ważne, rozbudowujemy nie tylko sieci, ale i źródła jej zasilania, tj. ujęcia wody pitnej. Patrzymy w długookresowej perspektywie, bowiem bez budowy nowych ujęć wody, rozbudowa sieci wodociągowej mogłaby „utknąć w martwym punkcie”. Patrzymy na wszystkie sprawy w sposób kompleksowy, ale i długim horyzoncie czasowym. Inaczej mówiąc myślimy nie tylko o obecnych, ale i przyszłych pokoleniach naszych mieszkańców, którym wody zabraknąć nie powinno, po to właśnie budujemy nowe ujęcia. Woda jest źródłem życia i my dbamy o to, aby to źródło nie wyschło” – podkreśla Andrzej Romanek, wójt gminy.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź