miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Upamiętnili Żołnierza Niezłomnego oraz nadali nowy sztandar leśnikom [Zdjęcia]

0 368

Dzisiaj (23 lipca) w Nawojowej odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Żołnierza Niezłomnego ś.p. kpt. Stanisława Pióro oraz poświęcenie sztandaru Nadleśnictwa Nawojowa.

 

Czytaj również: Trwa rekrutacja w sądeckim PWSZ!

 

Po mszy św. w kościele parafialnym, podczas której poświęcono sztandar, odbył się Apel Poległych przy mogile ś.p. kpt. Stanisława Pióro i złożenie kwiatów. Natomiast przed budynkiem Nadleśnictwa w Nawojowej odsłonięto tablicę poświęconą ś.p. kpt. Stanisławowi Piórze (pseudonim Emir) – leśniczemu z Nawojowej. Podczas okupacji – żołnierz 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK, a po wojnie – jeden z twórców i przywódców Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Po wojnie wpadł w zasadzkę w okolicach Wyżnych Rużbachów na Słowacji wraz z towarzyszami. Osaczony – popełnił samobójstwo.

W uroczystości wzięli udział m.in.: posłowie – Barbara Bartuś, Jan Duda, Anna Paluch i Edward Siarka, radny wojewódzki Patryk Wicher, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wójtowie i burmistrzowie z Sądecczyzny (m.in. Marta Słaby – wójt Gminy Łabowa), radny powiatowy Tadeusz Zaremba, leśnicy i przedstawiciele środowisk patriotycznych.

 

 

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź