miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Utrudnienia na krajówce co najmniej do końca wakacji [Zdjęcia, film]

Maciejowa remont, krajówka remont, przebudowa Maciejowa, DK 75

0 595

Trwa przebudowa skrzyżowania w Maciejowej (gm. Łabowa) w ciągu drogi krajowej nr 75. Modernizacji poddano 100 metrowy odcinek – skrzyżowanie z drogą na Barnowiec i Czaczów. Aktualnie frezowana i pogłębiana jest podbudowa drogi. Trasa ta łączy Nowy Sącz z Krynicą-Zdrój. Jak twierdzą pracownicy, prace i utrudnienia potrwają co najmniej do końca wakacji. 

 

Czytaj również: Wielkie otwarcie trzeciego poziomu wraz z bilardem i snookerem w Mr’Jerrym! Wyśmienite menu, klimatyczna muza, doskonała zabawa czekają – KLIK

 

Marta Słaby, wójt gminy Łabowa nie ukrywa zadowolenia z realizacji inwestycji przez GDDKiA. – Mieszkańcy starali się o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu od kilku lat. Na tym skrzyżowaniu dochodziło do kolizji i wypadków. Jak ktoś jechał rozpędzony od strony Krynicy, nie zauważał, że samochód przed nim włączył kierunkowskaz. Bardzo często te samochody lądowały w rowach obok skrzyżowania, tworząc zagrożenie życia dla innych użytkowników drogi. 

 

 

Aktualnie pogłębiamy podbudowę drogi na jednym pasie o prawie pół metra  informują pracownicy budowy.  Następnie utwardzimy ten pas i zajmiemy się drugą nitką. Powstanie tutaj lewoskręt, wysepka. Grzbiet zakrętu znacznie się obniży poprawiając widoczność i bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu  dodają

 

 

Gmina Łabowa oraz Powiat Nowosądecki sfinansowały projekt przebudowy skrzyżowania, a inwestycje realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prace zakończą się we wrześniu.

Rafał Kmak
fot. i nagranie: miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź