miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Będzie intensywnie sypać!

0 383

W ciągu ostatnich dni mogliśmy zaobserwować powrót zimy, a prognozy wskazują, że potowarzyszy nam ona przez jakiś czas. W związku z tym w ciągu dnia i w ciągu najbliższej nocy możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało stosowne ostrzeżenie.

Czytaj również: Tragedia koło Tęgoborza! Nie żyje 10-letnie dziecko i jego rodzice! [SZUKAMY SPRAWCY]

Dla obszaru województwa małopolskiego, a konkretnie dla subregionu południowego, który obejmuje m.in. Nowy Sącz, cały powiat nowosądecki, limanowski, gorlicki czy nowotarski wydano ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje od dzisiaj do jutra (22 stycznia) do godz. 5.00 wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%, a stopień zagrożenia określono jako pierwszy w skali trzystopniowej.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu (018 448-69-10, 018 448-69-11).

Opr. MK
Źródło: Serwis pogodowy IMGW-PIB
Fot.: pixabay.com

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź