miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Będzie padał deszcz, możliwe burze [Ostrzeżenie meteorologiczne]

0 794

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje jutro od godz. 4 do godz. 15 opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym. Możliwe są też burze. Prognozuje się intensywny opad deszczu od 35 do 50 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk wynosi 80 procent, a stopień zagrożenia określono na pierwszy w skali trzystopniowej.

 

Czytaj również: Płaca minimalna w górę do 3010 zł w 2022 roku. Rząd przyjął projekt

 

Uwaga! Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach
Dodatkowo Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, iż jutro od godz. 4 do godz. 18 w obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu (punktowo także burzowych), spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanego zjawiska wynosi 60 %, a stopień zagrożenia określono na pierwszy w skali trzystopniowej.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu  (047 831-49-11, 047 831-19-12).

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź