miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Będzie wiał silny wiatr!

0 166

W ostatnich dniach możemy cieszyć się wyjątkowo słoneczną pogodą i temperaturami znacznie powyżej zera. W radowaniu się nadchodzącą wiosną może nam jednak przeszkadzać silny wiatr, który w porywach może dochodzić nawet do 85 km/h. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie.

 

Czytaj również: Uwaga! Wraca zima z mrozami do -16 stopni!

 

Dla obszaru województwa małopolskiego, a konkretnie dla subregionu południowego, który obejmuje m.in. Nowy Sącz, cały powiat nowosądecki, limanowski, gorlicki czy nowotarski wydano ostrzeżenie o silnym wietrze.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje do dzisiaj (12 marca) do godz. 18.00 wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 85 km/h, z południa i południowego zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 95%, a stopień zagrożenia określono jako pierwszy w skali trzystopniowej.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu (018 448-69-10, 018 448-69-11).

 

Opr. MK
Źródło: Serwis pogodowy IMGW-PIB
Fot.: archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.