miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Burze z gradem i silny wiatr!

0 377

Piękna i słoneczna pogoda towarzyszy nam od dłuższego czasu, jednakże w ciągu najbliższych godzin możemy spodziewać się załamania pogody. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia!

 

Czytaj również: Będą zbierać na leczenie Emilki Woropaj

 

Dla siedmiu województw, w tym dla Małopolski wydano ostrzeżenie meteorologiczne. IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje na dzisiaj od godz. 13.00 do godz. 23.00 wystąpienie burz z opadami deszczu, lokalnie także gradu. Suma opadów miejscami od 25 mm do 40 mm, a porywy wiatru do 70 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%, a stopień zagrożenia określono jako drugi w skali trzystopniowej.

Polscy Łowcy Burz zaznaczają natomiast, że ostrzeżenie wydano głównie z powodu ryzyka wystąpienia ulewnych / nawalnych opadów deszczu, dużego gradu z silnymi akumulacjami, punktowo silnych i bardzo silnych porywów wiatru oraz w mniejszym stopniu przed możliwością powstania 1-2 przypadków trąb powietrznych.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu (018 448-69-10, 018 448-69-11).

 

Opr. MK
Źródło: Serwis pogodowy IMGW-PIB, Polscy Łowcy Burz
Fot.: pixabay.com (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.