miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Burze z gradem prognozowane są na Sądecczyźnie

1 761

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, deszczem oraz silnym wiatrem, które mogą wystąpić na terenie całego powiatu nowosądeckiego.

 

Czytaj również: Z Jasiennej do Korzennej – Pogotowie Ratunkowe wkrótce zmieni lokalizację!

 

W piątek (26 lipca) od godz. 12:00 do godz. 20:00 prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy jest również grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80%.

Stopień zagrożenia określono jako pierwszy w skali trzystopniowej, a ostrzeżenie dotyczy powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.: 18 414-16-21) lub po godz. 15:30 – Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu (tel.: 18 448-69-10, 18 448-69-11).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Serwis Pogodowy IMGW-PIB
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. miastons pisze

    ciekawe czy jak za takie pseudoprognozowanie bylaby odpowiedzialnosc karna ,za rozsyłanie alertów z prawdopodobieństwem 90% a najbliższa burza była w katowicach to tak chetnie pojawialyby sie takie artykuły

Zostaw odpowiedź