miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Burze z opadami deszczu i gradu oraz silny wiatr

0 382

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz z bardzo silnym wiatrem, które mogą wystąpić w całym województwie małopolskim.

 

Czytaj również: Boisko wielofunkcyjne w Wojnarowej powstanie już wkrótce

 

Od soboty (2 czerwca) od godz. 10:00 do niedzieli (3 czerwca) do godz. 02:30 prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm (punktowo do 50 mm) oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie spodziewany jest również grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorologicznego to 90% (burze z gradem).

Stopień zagrożenia określono jako drugi w skali trzystopniowej, a ostrzeżenie dotyczy województwa małopolskiego (w tym Sądecczyzny).

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.: 18 414-16-21) lub po godz. 15:30 – Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu (tel.: 18 448-69-10, 18 448-69-11).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Serwis Pogodowy IMGW-PIB
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.