miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Drogi i chodniki na Sądecczyźnie będą oblodzone

0 160

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem mokrej nawierzchni dróg oraz chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu na terenie całego powiatu nowosądeckiego.

 

Czytaj również: Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził 94-letniego weterana II wojny światowej! [ZDJĘCIA]

 

Od wtorku (11 grudnia) od godz. 22:00 do środy (12 grudnia) do godz. 9:00 prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu od -4°C do -2°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 75%.

Stopień zagrożenia określono jako pierwszy w skali trzystopniowej, a ostrzeżenie dotyczy powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.: 18 414-16-21) lub po godz. 15:30 – Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu (tel.: 18 448-69-10, 18 448-69-11).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Serwis Pogodowy IMGW-PIB
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź