miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga na oszustów – wysyłają fałszywe maile!

0 279

Niektóre osoby w ostatnim czasie otrzymały maile z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności ich uregulowania w ciągu 24 godzin. Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że nie wysyła maili do swoich klientów z informacją dotyczącą rozliczeń  składkowych.

 

Czytaj również: Wypadek na Nawojowskiej! Dwa samochody skasowane [Zdjęcia]

 

Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu, który wyświetla się jako alert@zus.pl.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci nie otrzymują informacji o rozliczeniach składek czy nadpłatach, ani też żadnych wezwań do zapłaty. W ten sposób ZUS kontaktuje się jedynie z tymi, którzy mają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę korespondencji.

ZUS ostrzega, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na takie maile, a w szczególności nie otwierać załączników. Wiadomości tego typu najczęściej mają zainfekować komputer lub uzyskać dostęp do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

W sytuacji, w której ktokolwiek ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 albo pod adresem mailowym: cot@zus.pl.

 

Materiał audio [tutaj]

 

 

Fot: kurierlubelski.pl
Źródło: ZUS oddział w Krakowie

 

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź